Jak zmienić dźwięk uruchamiania systemu Windows

W systemach z rodziny Windows dla większości działań użytkownika przypisane dźwięki, które są połączone w schematy. Takie schematy dźwiękowe można edytować lub wymienić na inne, na przykład, które zostały skopiowane z internetu.

Jak zmienić dźwięk uruchamiania systemu Windows

Trzeba

  • System operacyjny Windows Seven.

Instrukcja

1
W skład schematu dźwiękowego wchodzi około 30 różnych plików z rozszerzeniem wav. Do ich słuchania wystarczy skorzystać z standardowym programem do przeglądania i odtwarzania plików multimedialnych Windows Media Player. Słuchać trzeba wszystkie pliki, aby znaleźć taki, który należy wymienić.
2
Otwórz okno „Mój komputer”, znajdź ikonę dysku systemowego (domyślnie „C:”). Kliknij go dwukrotnie, aby go otworzyć. Najprawdopodobniej pojawi się komunikat z ostrzeżeniem o kolejnych działaniach. Kliknij tylko link w tym oknie, aby kontynuować pracę z dysku systemowego.
3
Następnie należy znaleźć w katalogu Windows. Jeśli na komputerze 2 systemy operacyjne, kochanie folder z systemem może się nazywać inaczej, np. WinOS, Win itp. Otwórz ten folder, a następnie kliknij dwukrotnie na folderze Media. W tym folderze znajdują się pliki w formacie wav.
4
Do słuchania tych plików otwórz program Windows Media Player. Kliknij menu „Plik” i wybierz „Otwórz”. W wyświetlonym oknie przejdź do folderu Media, zaznacz wszystkie pliki (Ctrl + A) i kliknij przycisk „Otwórz”. Odsłuchaj wszystkie utwory, aby znaleźć odpowiedni z nich.
5
Po tym jak okazało się nazwa pliku, pozostaje zrobić kilka czynności: zmień nazwę plików i skopiować je do tego katalogu. Trzeba skopiować nowy plik z dźwiękiem uruchamiania systemu skopiować w Media. Następnie zmień nazwę oryginalnego pliku, podając inną nazwę, ale nie zapominając skopiować oryginalna nazwa.
6
Zmień nazwę nowego pliku, wkładając wcześniej skopiowaną oryginalna nazwa. Teraz uruchom ponownie komputer, zaloguj się i wpisz hasło administratora, jeśli jest to potrzebne. Podczas uruchamiania systemu usłyszysz odpowiedni dźwięk. Jeśli odtwarza nowy utwór, w konsekwencji, wymiana przebiegła pomyślnie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.