Jak zidentyfikować model alarmu

Nie można sobie wyobrazić nowoczesny samochód bez sygnalizacji. Dziś istnieje wiele modeli takiego systemu alarmowego, każda ma swoje własne cechy i instrukcje stosowania.

Jak zidentyfikować model alarmu

Instrukcja

1
Nie zawsze jest to instrukcja jest pod ręką i często jest po prostu zagubiona. Aby móc rozwiązać uszkodzony lub natychmiast wyłączyć system, trzeba wiedzieć, jaki dokładnie model został zainstalowany na samochodzie. W pierwszej kolejności należy zapoznać się pilot. Najczęściej na nim się pisze nazwę alarmu. Precyzując nazwę, można katalogowy systemów bezpieczeństwa w internecie, określić model i wydrukować instrukcję. Każda alarm, nawet jednej serii, w czym na pewno różni się, w przeciwnym razie traci sens instalować czuwania. Każda instrukcja odpowiada tylko jednego określonego modelu.
2
Zdarza się, że trudno odczytać nazwę ze względu na przetarcia na drążku lub napis w ogóle nie ma. Wtedy trzeba szukać blok sygnalizacji, na którym widnieje jej model i marka. Do tego zdemontować dolną część torpedy: od diody led, zamontowanego na desce, znajduje się przewód prowadzący bezpośrednio do jednostki.
3
Istnieją inne sposoby identyfikacji modelu. Breloki różnią się wielkością, kształtem i ilością przycisków, rysunkami na przyciskach, w diody led i innych elementów. Jeśli na drążku, na przykład, trzy przyciski, to brelok modelu City, Captal, Continent, Comfort, Evolution2-Slave/GSM i, odpowiednio, modele drugiej generacji City2-Slave, Capital2-Slave Evolution2, City2, Capital2, Continent2, Country2 i Comfort2.
4
Systemy alarmowe Evolution2 mają dwa przyciski – załączenie czuwania i wyłączenie czuwania. Piloty z czterema-pięcioma przyciskami pojawiły się później w 2009 roku: Absolute, Avita, Python, Grzechotnik; mają 6-8 przycisków modelu Megatronix, Autostart, Autopage, Code Alarm, Leopard LEO . Przez brak mikrofalowego czujnika można określić model City/Capital.
5
Na działce sygnału alarmowego – modele Continent i Comfort (naprzemienne miganie). W kolorze czerwonej diody rozróżnia się modele z cyfrą 2; kolor niebieski – model z cyfrą 3.
6
Dla wizualnego określenia modelu zajrzyj na stronę [email protected] Tam podane są breloki z opisem i zdjęciem praktycznie wszystkich modeli. „Rozpoznanie” brelok stosowany w ilości przycisków, wyglądzie. To znacznie ułatwi wyszukiwanie potrzebnej dokumentacji..
logo
Article Categories:
Części zamienne i akcesoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *