Jak zbudować rosyjskiego domu

Na Rusi uważano nagminne „ściąć” domu. Właśnie ściąć, tak jak jest to budowla robiło na temat drewnianych domów z bali. I to nic dziwnego, bo drzewo jest łatwo dostępny, ekologiczny materiał. W ten sposób można zbudować łaźnię, прясло, itp. Ale najbardziej rozpowszechnioną budową jest rosyjska izba. Rosyjska izba może trwać ci doskonałą działką, który będzie służył przez wiele lat.

Jak zbudować rosyjskiego domu

Instrukcja

1
Zbudować taka budowa jest bardzo łatwo. Do tego trzeba przygotować kłody, wstępnie oczyszczone od sęków i gałęzi. Łączyć kłody można różnymi połączeniami: „w łapę”, „w обло”, itp. Uważa się za bardzo ważną taka tradycja, w której wspomina się o tym, że drzewo należy ściąć zimowej nocy przy pełni księżyca. Jeśli ściąć wcześniej, to kłoda będzie tłumienia i szybko gnić, a jeśli później – pękać. Budowa takiego domu wymaga podejścia i zachowania dawnych tradycji. Срубленное kłoda musi być 25 – 35 cm średnicy.
2
Bardzo ważny jest wybór miejsca na budowę chałupy. Uważa się, że najbardziej korzystne miejsce do chałupy wyniesienie, ale w żadnym wypadku nie wąwozu. Domu należy umieścić tak, aby jej обдувало świeżym powietrzem, ale nie w bardzo wietrznym miejscu. Należy jeszcze wybrać bardziej słoneczne miejsce, tak jak bez światła słonecznego drewno będzie narażone na gnicie. Budowa musi być na wiosnę, tylko po tym jak całkowicie stopniał śnieg. W starożytności właściciel, który postanowił zbudować domu, zapraszał do budowy wszystkich znajomych. Tak samo można było poprosić o pomoc wiejskiej społeczności. Za pracę nie zapłacił pieniędzy z własnego budżetu, a karmione pracy podczas budowy chałupy. Jeszcze pan miał pomagać w budowie tym, którzy pomagali budować domu mu. W domu zostały prostokątna. Najczęściej budowano je z świerkowych, sosnowych lub dębowych kłód.
3
Układać belki trzeba bardzo delikatnie, tak, aby nie było wszelkiego rodzaju szczelin. Inaczej przez nich przepływa zimne powietrze lub śnieg. Przy tym wszystkim chałupy były chałupy bez jednego goździk. Na dolnej stronie należy zrobić wgłębienie, tak aby kłoda gęstsze mieściło się na dolne. Aby jeszcze bardziej ocieplić ściany, między dziennikami wbijali mech. Mech był używany i w izolacji okien i drzwi. Korzystanie z mchu w budownictwie nazywa się „budowa chałupy w mech”.
4
wodą, kanalizacją, prądem. A jako izolacja nie warto korzystać z mech. Lepiej korzystać z nowoczesnych grzejników, które znacznie zwiększą i bardziej praktyczne mchu.
logo
Article Categories:
Materiały budowlane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *