Jak zawierać indyków

Indyki są uważane za najbardziej dużymi ciągnikami ptaków, ponieważ ich masa jest czasem dociera do dwudziestu kilogramów. Mięso z indyka odżywczy, ma dietetyczne właściwości i łatwo przyswajalne przez ludzki organizm. Produkcji jaj tych ptaków jest niewielka, dlatego ich hodowane w celu uzyskania mięsa. Początkujących drobiarzy nurtuje jedno pytanie: jak prawidłowo zawierać indyków?

Jak zawierać indyków

Instrukcja

1
Rosną wysoko wydajnych indyków można, pod warunkiem prawidłowego utrzymania i pielęgnacji. Tak jak ten ptak majestatycznych rozmiarów, oblicz gęstość jej wykorzystania. Na jeden metr kwadratowy podłogi powinno przypadać nie więcej niż dwóch ptaków. W samym centrum kurnika zaznacz jedno gniazdo, które powinny być obliczone na pięć indyki. Mężczyźni umieścić w oddzielnym pomieszczeniu, aby uniknąć obrażeń ciała kobiety.
jak myć ptaków
2
W domu musi być utrzymywana odpowiednia temperatura (latem – 18-20 stopni, zimą – 3-5 stopni) i musi być zawsze świeże powietrze. Wahania temperatury negatywnie wpływają na stan ptaki. Indyki źle znoszą silne mrozy, wilgoć i przeciągi. Ściółka w domu, powinny być zawsze suche, do tego regularnie wietrzyć pomieszczenie. Jako ściółki należy użyć słomy, wiórów lub suche trociny, które należy wymieniać raz na dwa tygodnie.
jak uprawiać truskawki w domu na подакольниках
3
Długość dnia świetlnego ma duże znaczenie dla indyków. Do tego okna w pomieszczeniu powinny znajdować się od strony południowej, aby cała powierzchnia kurnika w ciągu dnia była oświetlona. Pod oknami zrób łazy z утепленными drzwiczki, aby indyki mogą swobodnie wychodzić na spacer. Instalujcie ptasznik gniazdami, поилками, koryt, насестами i зольными z hydromasażem.
uprawa owsa
4
Indyki różnią się dużym zapotrzebowaniu na aminokwasy, proteiny pochodzenia zwierzęcego, witamin A i E. Do gotowania mokrej karmy użyj zsiadłe lub sprzężeń, dodaj kilka rodzajów ziarna, jaja, twaróg, ryba lub мясокостную mąkę i zioła. W szaf zasilających zawsze musi być woda i wyżywienia. W każdej karmy, czy to przemysłowa mieszanka lub wlasnej produkcji мешанка, koniecznie dodaj witaminowe, białkowe i suplementy mineralne („Фелуцен”, „Рябушка”, „Аминовитан”).
5
Tak jak indyki są uważane za пастбищной ptakiem, to w okresie letnim można obniżyć koszty pasz. Przejdź do ptaka boisko do chodzenia z obliczeń dwadzieścia metrów kwadratowych na jednego ptaka. Wyposażyć miejsce поилками, koryt i cień markizy. Засейте powierzchnia koniczyny, lucerny, эспарцетом, vika, grochem lub kaszą owsianą.
6
W zimie indyka czasami zderzają się z beri-beri, która rozwija się z powodu braku lub braku w organizmie witaminy A. Przy chorobie zakłócenia pracy układu nerwowego i przewodu pokarmowego. Aby tego uniknąć, niech ptaki w zimie kiszoną kapustę, zielone siano, koniczyna, pokrzywy i drzewne miotły.
logo
Article Categories:
Opieka i wychowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *