Jak przedłużyć życie psa

Niestety, psy, nasze zwierzęta, żyją znacznie mniej, niż ludzie, i śmierć ich przynosi prawdziwe górze w rodzinie. Długość życia twojego czworonożnego przyjaciela zależy nie tylko od tego, jakiej jest rasy, ale i od tego, w jakich warunkach on zawiera, czym się żywi, jak często chodzi. Aby przedłużyć życie psa, trzeba dbać o tym od momentu, kiedy mały szczeniak pojawi się w domu.

Jak przedłużyć życie psa

Instrukcja

1
Jednym z najważniejszych warunków życia psa jest jej bezpieczeństwo. Dotyczy to warunków w domu i jej ulicznych spacerów. Zadbaj o to, aby żadne leki nie leżały w zasięgu pup, nie pozwól mu plastikowe zabawki, które mogą uszkodzić przełyk i żołądek, jeśli jest ich разгрызет. Naucz psa wszystkich niezbędnych poleceń, które zapobiegają wypadkom na ulicy. Z dzieciństwa отучите ją podnosić i jest pokarm z ziemi, w zatłoczonych miejscach, blisko autostrad spacery z psem, trzymając go na smyczy.
Jaka jest długość życia psa domowego
2
Jeśli nie zamierzasz zajmować się hodowlą psów, ma sens wykastrować psa lub sukę. To pomoże uniknąć im onkologicznych chorób związanych z układem moczowo-płciowego, i przedłuży życie.
Ile żyją psy różnych ras
3
Czas spędzasz szczepienia swojego zwierzaka, należy regularnie czyścić jego organizm z robaków, leczcie go od kleszczy i pcheł. Przy pierwszych oznakach choroby nie czekaj, kiedy choroba się zaostrzy, i czas pokazać go weterynarza. Należy czyścić psu zęby, muszą być w dobrym stanie, aby uniknąć problemów z sercem. Wraz z wiekiem należy wprowadzać do diety zwierzaka niezbędne suplementy i leki, które zatrzymują rozwój choroby stawów.
Jak przedłużyć życie psa
4
Prawidłowo karmić swojego zwierzaka. Nigdy nie podawaj mu jedzenie z twojego stołu, która wydaje się tak pyszne: ostre i solone, wędzone i smażone. Użyj suchej karmy lub niech pełnowartościowe, zbilansowane naturalny pokarm. W każdym razie, w diecie psa zawsze powinny być warzywa, zboża. Nie pozwól jej obgryzanie kości, odłamki, które mogą poważnie zranić jej wnętrzności. Pies musi być zawsze świeża woda.
Jakie psy żyją najdłużej
5
Szczególnie przydatne u psów spacery i gry na świeżym powietrzu. Twój czworonożny przyjaciel musi mieć dodatkową możliwość do woli biegać, zwłaszcza jeśli jest on na stałe mieszka w mieszkaniu. Dotyczy to małe pieski „pokojowych” ras.
6
Ale najważniejsze jest komunikacja. Pies bardzo cierpi, jeśli nie zwracać uwagę. Oni zawsze muszą czuć twoją miłość i troskę, aby żyć długo.
Należy zwrócić uwagę
Długość życia psów małych ras prawie półtora razy więcej, niż w dużych. W porównaniu z кобелями, kobiety żyją dłużej niż na rok-półtora.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.