Jak wychować szczeniaka husky

Husky – rasa psów z wolnościowym charakterze, którym do gustu podbój terytoriów i polowanie. W лайках założone potencjalne dążenie do przywództwa. Ale, jak i dla wszystkich liderów, te psy potrzebują wektor, który powinien określić właściciel.

Jak wychować szczeniaka husky

Instrukcja

1
Nie kupujcie leica tylko ze względu na zewnętrznej urody psa lub mody na nich. Jeśli nie myśliwy, a couch potato, należy pomyśleć o четверолапом sobie innej rasy, bardziej odpowiednim do twojego stylu życia. Specjaliści nie zalecają odpalić leica w mieszkaniu. Najlepsza siedlisko dla tego psa – dom z dużą działką. Husky są z natury aktywne, wymagają uwagi; nawiasem mówiąc, są one bardzo dużo szczekają, więc wysoka wydajność, warunki mogą powodować dyskomfort i psa i właściciela.
2
Nie zabierajcie szczeniaka od matki w pierwszych półtora miesiąca jego życia. Jak to będzie w twoim domu, położyć go na ciepłe posłanie, wskazane jest, aby miała macierzyński zapach. Jeśli wziąć szczeniaka na jesieni lub w zimie, niech pierwszych tygodniach życia na nowym miejscu się odbędzie się nie w budce na ulicy, a w domu, żeby nie zachorował. Szczeniaki husky są wrażliwe na choroby, dlatego od najmłodszych lat należy je zaszczepić. O odpowiednim czasie dla danego szczepienia dowiedz się u weterynarza lub hodowcy.
3
Wraz z wiekiem zmniejsza się częstotliwość karmienia szczeniaka: od 5 razy na dobę, w wieku dwóch miesięcy do 2 razy na dobę w roczniaku. Po tym jak szczeniak rzuca pić mleko matki, прикармливайте jego gotowanej wołowiny i ryb. Nie daj szczeniaka gryzienia ptasie kości, a to surowe wołowe przyniesie jego zęby korzyść. Nie karmić go surowej wieprzowiny, z rozwagą paść produktów mlecznych. Dieta powinna być odpowiednio wyważona, w zależności od aktywności zwierzaka, więc pytanie zasilania omówić z lekarzem weterynarii lub doświadczonego лайчатником. Zawsze trzymaj щенячью miski w czystości, a wpół zjedzone pożywienie wyrzucać.
4
Od 2-3 miesięcy, pozwól szczeniaka do prostych poleceń. Są one niezbędne do tego, aby pies rósł bardziej lub mniej zdyscyplinowany. Doświadczeni hodowcy zalecają z 3-4 miesięcy brać szczeniaka ze sobą do lasu. Zachęcaj każdą jego próbę na polowanie, nawet w domu niech mu możliwość pochwalić się znalezionym trofea. Do tego kup przyszłemu myśliwemu jak najwięcej zabawek. To uchroni twoje meble i książki od łap i zębów zwierzaka, a jednocześnie i trwa psa, podczas gdy ciebie nie będzie obok. Codziennie zastanów się kilka godzin gry i kilka minut szkolenia.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.