Jak nauczyć szczeniaka terrier tacy

Z małym szczeniakiem zawsze wiele kłopotów – jest bardzo aktywny, nie zna komend i zostawia kałuże po całym domu. Jeśli nie chcesz ciągle natknęliśmy się na ślady щенячьей funkcjonowania w najbardziej nieoczekiwanych miejscach, pociąg terrier tacy.

Jak nauczyć szczeniaka terrier tacy

Trzeba

  • – podajnik;
  • – wypełniacz.

Instrukcja

1
Im wcześniej zaczniesz to robić, tym szybciej twój pies zrozumie, czego od niej chcą. Najlepiej zacząć uczyć terrier tacy trzeba od tego momentu, jak przyniósł go do domu.
jak nauczyć tej terrier do toalety na zewnątrz
2
Dowiedz się u hodowcy, jak został umieszczony toaleta u szczeniąt w jego domu. Może małe toy terrier jest przyzwyczajony do chodzenia na gazetę albo hodowca wykorzystał specjalne chłonne pieluchy lub koci żwirek do toalety. Aby dziecko szybko zrozumiał, czego się od niego wymaga, aby przyzwyczaić go do nowego napełniarek warto stopniowo.
Jak nauczyć szczeniaka terrier tacy
3
Kup zasobnik z niskimi granicami, aby szczeniak mógł wspiąć się do niego. Jeśli twój toy terrier jest bardzo mały, to umieść zasobnik w tym samym pomieszczeniu, gdzie znajduje się лежанка szczeniaka, ponieważ jeśli dziecko poczuje parcie na mocz, on nie potrafi znieść myśli i biec do stojącego w łazience czy korytarzu zasobnika. W podajnik umieścić materiał, który wykorzystał hodowca – gazetę, pieluchy, wypełniacz.
toy terrier jak wychowywać
4
Jak tylko zobaczysz, że twój toy terrier przestał bawić się i zaczął szukać miejsca, gdzie mógłby zwolnić się swoją potrzebę, wsadźcie psa na tacę i nie wypuszczać, dopóki nie zrobi swoje sprawy w położonym miejscu. Czasami z psami trzeba siedzieć godzinę, więc proszę o cierpliwość. Po tym jak toy terrier zrobił to, co od niego chcesz, koniecznie поощрите szczeniaka.
jak wychować yorkshire terrier dobry
5
Stopniowo można przyzwyczaić szczeniaka chodzić na ten wypełniacz, który jest wygodny dla ciebie. Jeśli do tego pisał na gazetę, wsypać na nią z góry trochę kociego żwirku, stopniowo zwiększając jego ilość i zmniejsza rozmiar gazety. Również, gdy twój toy terrier będzie starszy i będzie w stanie powstrzymać parcie na mocz, można przesunąć taca w dogodnym dla ciebie miejscu.
staffordshire terrier jak wychowywać
Należy zwrócić uwagę
Nawet jeśli twój toy terrier jest przyzwyczajony do chodzenia na tacę, to nie oznacza, że nie trzeba chodzić. Należy wycofać szczeniaka na zewnątrz przy dobrej pogodzie, aby rósł silny i zdrowy.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.