Jak wychować psa leica

Husky – pies z rasy myśliwskie, to właśnie ten instynkt u niej jest bardzo dobrze rozwinięta. Dlatego przed zakupem takiego szczeniaka, należy zastanowić się, czy będziesz w stanie zapewnić nie tylko odpowiednie warunki utrzymania, ale i prawidłowo wychować go.

Jak wychować psa leica

Instrukcja

1
Nawet jeśli planujesz zawierać psa na podwórku, w pierwszym okresie, dopóki jej nie skończy 4-5 miesięcy, trzymaj ją w mieszkaniu. Określ szczeniaka spokojne miejsce z dala od urządzeń grzewczych i przeciągów. Nie pozwalaj mu spać na łóżku lub na fotelach. Nie można trzymać psa na smyczy lub w samotności, w ciemnym, zamkniętym pomieszczeniu. Nie переселяйте go na ulicę, na razie trwają zimowe zimna.
jak воспитываать волкадава
2
Od najmłodszych lat przyuczajcie szczeniaka zapytać na dziedziniec: weź go na ulicę lub sadzenia w specjalne pudełko z piaskiem przy pierwszych oznakach tego, co mu się należy oczyścić jelita. Zwykle zaczyna подскуливать i obracać się, szukając odpowiedniego miejsca.
Jak wychować mądrą psa
3
<url> wybierz лайке przydomek i zacznij uczyć się do niej. Nie warto wymyślać pretensjonalnych nazw – zatrzymaj się na krótkiej двусложной, ale звучной i piękne. Tradycyjnie imiona лайкам zbierane według nazwy polowania zwierząt, rzek, jezior, charakter psa i jego kolorem.
husky husky jak karmić
4
Prawidłowo karmić psa, wykonując wszystkie niezbędne przepisy. Nie należy pozostawiać w jej misce resztki po kolejnego karmienia jedzenie, zawsze odświeżanie wody. Szczeniak powinien otrzymać wszystkie niezbędne dla prawidłowego rozwoju i formowania szkieletu składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy. Nie karmić psa tym, co jesz same – wędzonym, ostry, słony i słodki. Пресекайте wszystkie próby wyżebrać kawałek u tych, kto siedzi przy stole. Kontrolować jej wzrost i waga, spędzasz odrobaczone.
czy można karmić husky rodzimych kości
5
Husky musi dużo czasu spędzać na zewnątrz. Już z полуторамесячного wieku wyprowadzić psa na spacer, długość których następnie zwiększyć do 2-3 godzin dziennie. Zagraj z nim w gry, ćwicz podczas nich niezbędne polecenia. Po trzech miesiącach przenieś wycieczki do lasu. Po raz pierwszy szczeniak będzie trzymać się blisko ciebie, a następnie zacznie działa wstecz, badając okolicę. Nie подзывайте go do siebie zbyt często, pociąg do tego, aby zawsze pamiętał o tobie i potrafił szybko znaleźć. Schowajmy się od niego uczyć, szukać ciebie na szlaku.
jak nazwać biologiczną opartą leica
6
W ciepłe letnie dni zacznij przyzwyczajać szczeniaka husky do wody – przenieś swoje wycieczki i gry na brzeg zbiornika. Wejdź do wody same i подзывайте do siebie psa. Przymusowo w wodę затаскивать psa w żadnym wypadku nie wolno. Jeśli boi się wody, użyj ulubioną zabawkę, którą najpierw rzućcie w pobliżu wody, a następnie dalej do wody.
7
Uczyć od najmłodszych lat nosić szczeniaka поноску, to umiejętność u husky rodzimych we krwi, należy go tylko zatwierdzić zespół. Z trzymiesięcznego wieku rozpocząć stopniowe wykonywania wszystkich potrzebnych w codziennym życiu i na polowaniu poleceń: „weź”, „leżeć”, „siad”, „szukaj”, „nie wolno”, „głos”. Pierwsze zespoły, którym musi nauczyć się „miejsce” i „do mnie”. Wymawia je zawsze jasno i wyraźnie.
8
Wychowując leica, nigdy nie krzycz na nią, a tym bardziej brutalnie nie karz. Bicie przerwie charakter psa, ona przestanie ufać i zacznie się bać nie tylko ciebie, ale i wszystkich innych. Szczególnie drażliwy i wrażliwy карело-fińskie husky. Bez kar, niestety, się nie obejdzie. W tym przypadku wystarczy wziąć psa za холку i lekko wstrząsnąć ją, jak to robią suki ze szczeniętami lub przywódcy w stadach. Kara powinna podążać tuż za провинностью, przez 5 min. pies nie zrozumie, za co. Zaopatrz się w miłości, wytrwałości i cierpliwości, aby wychować psa leica.
Należy zwrócić uwagę
Wychowanie psa w zasadzie polega na tym, że można określić jej rolę w rodzinnej hierarchii, a ona należy do tej roli. Struktury społeczne człowieka i psa w dużej mierze są podobne. W stosunku do człowieka, znajdującego się na wyższym poziomie hierarchii, przestrzegamy około te same zasady, co i psa w swoim stadzie.

Porada
Jeśli chcesz wychować swojego psa posłuszeństwa, zadbany, wesoły, nie żałujcie na to ani czasu, ani sił. Rozwijać wychowanie szczeniaka należy jak najszybciej. Przy wychowaniu psa trzeba przestrzegać znana zasada o tym, że wszelkie skrajności są szkodliwe. Bezgraniczna miłość, jak i nadmierna surowość w komunikowaniu się ze swoim zwierzakiem, nie pomoże ci wychować dobrego psa.

logo
Article Categories:
Opieka i wychowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *