Jak zawiązać куфию

Kefija (арафатка) – to arabski męski szal, stanowiący integralną częścią garderoby w krajach muzułmańskich. Otrzymał swoją nazwę od nazwiska lidera palestyńskiego – owp jasera Arafata, носившего go. Istnieje wiele sposobów wiązania i noszenia куфии.

Jak zawiązać куфию

Trzeba

  • – арафатка.

Instrukcja

1
Арафатку można zawiązać jak zwykły szalik. Do tego złóż go na pół i za pomocą metody skręcania, owiń wokół głowy. Zawiąż na dole lub z tyłu podwójny węzeł.
2
Umieść chusteczkę tak, aby dłuższa krawędź znajdowała się na środku czoła. Skręć końce szalik przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (powinny one przypominać wiązki). Owiń końcówki арафатки wokół głowy, począwszy od połowy czoła. Zawiąż szalik warkocz z tyłu.
3
Jeśli trzeba chronić twarz od gorącego strumienia piasku lub pyłu, przełóż wolne końce куфии z przodu na krzyż. Zabezpieczyć istniejące okablowanie od strony twarzy. Ten sposób wiązania zasłon jeszcze nazywa się „maska”, ponieważ sprawia, że człowiek nie do poznania.
4
Trzeci sposób zawiązywania куфии na głowie „turban” – to jej fiksacja za pomocą precli. Skręć oba końce szalik i zawiązać z przodu lub z tyłu. Należy pamiętać, że ta metoda łączy się nie z każdym ubraniem.
5
Czwarty sposób – rozwój арафатки za pomocą pierścieni (ренделей). Metoda ta jest stosowana w Palestynie i Jordanii. Złożyć chusteczkę po przekątnej. Набросьте go na głowę odchylić do tyłu oba końce куфии. Załóż z góry pierścień рендели. Odtwórz do przodu jeden koniec szalik.
6
Istnieją również sposoby noszenia арафатки na szyi. Złożyć chusteczkę po przekątnej (u ciebie musi być trójkąt). Szeroką część trójkąta połóż na klatce piersiowej, końcówki куфии owinąć wokół szyi. Można również użyć wiązki (do tego trzeba wstępnie skręcić końce szalik). Końce wiązki można zawiązać pod szerokim kątem арафатки, jak i nad nim.
7
Można również nosić куфию jak krawat. Do tego złożyć chusteczkę po przekątnej, masz trójkąt. Набросьте go na plecy. Rozłóż końce i swobodnie zawiązać na piersi. Dodatkowo można zawiązać drugi węzeł, dla lepszego mocowania.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.