Jak zauważyć wschodni nowy rok

Niedawno отгремели święta po europejsku. I wydaje się, отгуляли je całkiem nieźle, ale… istnieje wiele, którzy chcą przywitać Nowy rok jeszcze raz, już według wschodniego kalendarza. Do tego, oczywiście, nie nadają się przysłowiową „miskę” z olivier i tradycyjna choinka. U wschodniego święta i zwyczaje powinny być wyjątkowe. Jak należy witać rok czarnego Smoka?

Jak zauważyć wschodni nowy rok

Instrukcja

1
Przygotowanie do wschodniego Nowy rok zacznij tak samo, jak przygotowywali się do naszego tradycyjnego święta: z kapitalnej sprzątania mieszkania. W starożytnych wschodnich wierzeń można w ten sposób przygotować miejsce dla nowego życia, выметая z domu wszystkie przeciwności i porażek. Ale przed samym świętem należy usunąć z dala od oczu wszystkie atrybuty sprzątania, aby razem z odpadami nie odeszła szczęście.
2
Teraz zajmijcie się ozdobą domu. Umieść drzewo pieniądze (w Chinach to zwykle gałąź cyprys, dostarczająca do wazonu z owocami i ryżem), przywiąż do niego czerwonymi wstążkami monety – do dobrobytu. Rozmieść kolorowe lub czerwone latarnie. Z papieru wyciąć różne fantastyczne figurki i udekoruj nimi okna. Obowiązkowym elementem są również liście, развешенные we wszystkich pokojach, z życzeniami szczęścia i pomyślności.
3
Zwróć uwagę na kolorystykę swojego święta. Podstawowa paleta, z której użytkownik ma obowiązek spotkać Smoka, musi być czarny, niebieski i czerwony. Wodę (i to po chińsku jest wyświetlana kolorem czarnym) zwiększa metal, więc używać również kolory biały i srebrny. W ubraniach też powinny być przede wszystkim te kolory, ale przy tym nie zapomnij o jasnych i błyszczących ozdobach.
4
Jednym z najważniejszych atrybutów spotkania Nowego roku wschodniego, jak i wszędzie, jest świąteczny stół z poczęstunkiem. Ułożyć biały obrus i postaw błyszczące sztućce. Umieść czerwone serwetki lub umieścić obok wazony tego koloru, świece. Naczynia na stole musi być szklane lub porcelanowe, dopuszczalne jest również szkło i srebro, ale nie glina. Zadbaj o to, aby w tabeli nie było nic kwadratowego. Należy również unikać ostrych krawędzi i symetrycznego rozmieszczenia urządzeń. Na stole w żadnym wypadku nie wolno stawiać nóż.
5
Pierwszeństwo dania, przygotowane z ryb i owoców morza. Nadają się, naturalnie, i ptaki wodne – kaczki lub gęsi. Warzywa i owoce podawać czerwone lub białe. To mogą być gruszki, jabłka, granaty, mrożone jagody, maliny, porzeczki, żurawina, papryka, pomidory, arbuzy itp. Nie zapomnij również o мандаринах i pomarańczach. Przy okazji, choinka, ozdobiona mandarynkami i mandarynki w prezencie gościom najlepsze jest to: jest to starożytna tradycja wschodnia.
6
Podawać na stół elementy ziemi, czyli dania, które mają słodki smak, a także żółte warzywa, ziemniaki i inne rośliny okopowe uprawiane w ziemi, nie wolno. Pamiętaj, że na stole powinno być świeża liczba potraw. Z napojów należy dać pierwszeństwo wódki i piwa.
7
Jedną z najważniejszych świątecznych tradycji po chińsku jest gotowanie w przeddzień święta pierogów. Ich formy pomocy dla całej rodziny, i to jest symbolem dobrych życzeń domowników, długowieczności rodziców. W jeden nieudacznik umieścić monetę, a ten, kogo ona trafi, będzie szczęśliwy przez cały rok.
8
Do walki kuranty przygotować dla każdego, kto się z tobą obchodzi, papierowe lampiony z фитильком, impregnowane кунжутным olejem. Kiedy będą bić zegar, na Wschodzie podpalają, a kolor płonącego фитилька określają, jaki będzie rok. Kto płomienie czerwone – będzie szczególnie zadowolony. I koniecznie śmiej się: w Japonii i Chinach (tak i u nas też) mówią o tym, że jak w tym roku spotkasz, tak go i pożyjesz.
logo
Kategoria:
Nowy rok

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.