Jak zauważyć katolickie boże Narodzenie

Boże narodzenie – jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich. Katolicy obchodzą 25 grudnia i nadal świętować do 1 stycznia. Każdy z dni poświęcona pamięci określonego św lub biblijnej historii.

Jak zauważyć katolickie boże Narodzenie

Instrukcja

1
Postaraj się zebrać całą rodziną, tak tradycyjnie świętują boże Narodzenie. Za 4 zmartwychwstania do tego zaczyna się post. Ostatnim jego dniem jest 24 grudnia – Wigilia bożego narodzenia. W ten dzień trzeba ubierać choinkę i udekorować dom na boże narodzenie atrybutów. Naklej na ścianach plakaty z biblii działek, powiesić na drzwi wejściowe boże narodzenie wieniec lub umieścić go w centrum świątecznego stołu. Zgodnie z tradycją, ściany trzeba ozdobić iglastymi gałęziami i jagodami. Na choince powiesić pończochy, w których powinny być ukryte prezenty dla całej rodziny. Szczególnie to ozdoba bożego narodzenia drewna spodoba się dzieciom.
2
Wigilia – najbardziej rygorystyczne dzień postu, dlatego zaleca się, aby powstrzymać się od jedzenia. Rozpoczęcie uroczystą kolację można wraz z pojawieniem się na niebie pierwszej gwiazdy. Głównym daniem na stole powinno być sochivo. Jednego przepisu nie istnieje, każdy przygotowuje się to danie, zgodnie z ich preferencjami. Klasyczny sam sposób gotowania wygląda tak: weź szklankę ziaren pszenicy, dobrze przemyć je ciepłą wodą. Ułożyć pszenicę w garnku i zalać 2-3 szklankami wody. Umieść sochivo do piekarnika na 1,5 godziny. Gotowanej pszenicy, wymieszać z rodzynkami, suszoną morelą i orzechami. Powstałe danie zalać mieszaniną miodu i wody, podjęte w równych proporcjach i доведенных do wrzenia. Pozostałe dania na wigilijnym stole, przygotować według własnego uznania. Do tradycyjnych, poza sochivo, odnoszą się tylko pieczone gęsi lub kaczki i budyń. Jednak, należy pamiętać, że przed bożym Narodzeniem można mieć tylko postne potrawy.
3
Razem z całą rodziną do kościoła wraz z nadejściem Świąt bożego narodzenia. W domu przed tym duży zapal świecę, ona symbolizuje zwycięstwo światła nad ciemnością. Nadal świętować lepiej następnego dnia rano. Zacznij go z prezentów. Tradycyjnie, prezenty dla całej rodziny muszą być tej samej wartości i są wybierane za pomocą losów. Dzień najlepiej spędzić za rodzinnymi grami, wymaga pomysłowości i wiersza dyscypliny. To pomoże ci jeszcze bardziej się zjednoczyć. Punktem kulminacyjnym uroczystości powinien być rodzinny obiad.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.