Co to jest Chrzest

Chrzest – kaplica sakramentu, mająca na celu odrodzenie duszy człowieka do nowego życia bez nienawiści i grzechu. Ten ważny dla każdego wierzącego obrzęd bierze swój początek z czasów Chrztu Jezusa Chrystusa w rzece Jordan, który przyszedł dać ludziom oczyszczenie i światło.

Co to jest Chrzest

Instrukcja

1
Chrzest Pana jezusa, отмечаемое prawosławnego kalendarza 19 stycznia, kończy святочную tydzień po bożym Narodzeniu Chrystusa. Inne nazwy święta – trzech króli lub Oświecenie, bo to właśnie ten dzień stał się dowodem na istnienie Boga – Ojca, Jezusa Chrystusa, jego Syna, i Ducha Świętego. Ludzie dowiedzieli się o tym, ujrzeli Syna Bożego, wzięli go i zostali ochrzczeni, aby oczyścić się od ciemnych sił i wziąć w swoją duszę światło.
2
Historia opowiada o Chrzcie Jezusa Chrystusa tak. Jan Chrzciciel przeprowadził rytuał oczyszczający ablucji ludzi w wodach Иордани, bo woda jest symbolem czystości i świętości, дарящей życie. Przyszedł do Jana Chrzciciela, Jezus, aby również dokonać ablucji, uderzając w ten aktem Jana, считавшего, że to on powinien przyjąć chrzest od syna Bożego, a nie sam chrzcić go. Kiedy Jezus wszedł w wody Jordanu, nad głową jego otworzyły się niebiosa, cieśnina brave światło i rozległ się głos Boga Ojca, świadczący o tym, że jest to ukochany Syn jego, a na ramieniu Jezusa z chmur spadł biała gołębica – Duch Święty. Od tego czasu biorą ludzie Chrzest święty ze słowami „W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”, i chrzczą się potrójnym znakiem trzema palcami prawej ręki.
3
Wigilia świętego święta Chrztu nazywa Wigilię lub objawienia pańskiego wigilia. W tym dniu wierni przestrzegają ścisłego postu, spędzają go w modlitwie i pokucie, a wieczorem idą na służbę w świątyni. Mimo, że jest to ostatni dzień świąt, zgadywać w wigilię objawienia pańskiego nie można – w tym dniu podjęto przygotowania do oczyszczenia i отпущению grzechów.
4
Jedną z tradycji tego święta jest poświęcenie wody święconej, która odbywa się w kościołach, jak w wakacje, tak i w przeddzień. W Świadectwie Atanazy mówi, że ten, kto nie омоется epiphany wodą, powinien być ekskomunikowany z kościoła tajemnic na 40 dni. Więc jeszcze wieczorem w rzekach i jeziorach прорубаются hole lód w kształcie krzyża, konsekrowane, aby wszyscy chętni mogli otrzymać boskie błogosławieństwo i święte oczyszczenie, kąpiel w przerębli. Mówią, że ten, kto wolno na Chrzest żyłki do przerębli, nie będzie boleć cały rok. I choć to stwierdzenie nie ma naukowego potwierdzenia, 19 stycznia tysiące ludzi dokonują ablucji żyłki do przerębli. Ponadto, uważa się, że całe zło, który chodził po ziemi w czasie świąt bożego narodzenia, również odchodzi w wodę, oczyszczając ziemię od złych duchów. Błogosławionych epiphany wodą, spryskać wszystkie kąty w domu i pić na pusty żołądek, aby pozbyć się chorób i niepowodzeń. Крещенская woda się nie psuje przez długi czas, zachowując swoje właściwości lecznicze, dlatego można ją pić cały rok.
5
Współczesny obrzęd przyjęcia Chrztu składa się z kilku części: wstępnych rozmów; ogłoszenia, gdy człowiek wyrzeka się szatana i daje obietnicę żyć z wiarą w duszy; zanurzenie w wodzie święconej i bierzmowania. I jeśli dorośli świadomi dokonywanych czynnościach, podczas chrztu niemowląt cała odpowiedzialność za przyszłą duchową просветленную życie spada na rodziców chrzestnych. Biorąc dziecka od święty kielich po ablucji (stąd pochodzi druga nazwa chrzestnych – odbiorcy), oni przed Bogiem dają obietnicę wychowywać dziecko w wierze i pobożności. Wykonywane raz w życiu, przyjęcia sakramentu Chrztu świętego daje możliwość odrodzenia się na nowo, zostawić swoją ostatnią grzeszne życie, nawrócić się i stać się innym człowiekiem, z czystymi myślami i dobrocią w sercu. I święto Chrztu Pańskiego daje możliwość przemyśleć swoje czyny, wpuścić w sercu Boga, aby pozbyć się złości i wad. Bo tylko taka osoba otrzyma błogosławieństwo i życie wieczne w Raju.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.