Jak zastrzyku penicyliny

Penicylina jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń, najczęściej jest on przypisany do wstrzyknięć i tylko w rzadkich przypadkach w postaci tabletek. Ten lek praktycznie nie daje skutków ubocznych, jednak u niektórych osób mogą wystąpić reakcje alergiczne, objawiające się w postaci obrzęków, zmian skórnych i wzrostu temperatury. Istnieje wiele antybiotyków penicyliny.

Jak zastrzyku penicyliny

Instrukcja

1
Penicylina benzylowa sól potasową i penicylina benzylowa sól sodowa wpisać domięśniowo, w wiedniu, pod skórę lub do jamy opłucnej lub ustnej. Te same substancje mogą być produkowane w postaci kropli lub aerozoli. Sól sodowa wpisać tylko endolumbalno. Do wprowadzenia pod skórę lub do mięśni roztwór róbcie z 1% новокаином.
2
Penicylina benzylowa новокаиновую sól stosować w postaci zawiesiny, należy gotować ją z izotoniceski roztworu chlorku sodu lub sterylnej wody do wstrzykiwań. Lek należy wprowadzać raz na dobę, tylko domięśniowo.
3
Zawiesinę новокаиновой soli penicylina benzylowa z wodnym rozpuszczalny экмолина również wpisać domięśniowo raz na dobę. Jest on dostępny w 2 fiolkach, które należy wymieszać zgodnie z instrukcją, a przechowywać w temperaturze pokojowej.
4
Preparatem o przedłużonym działaniu jest бициллин 1, jego cleave w przypadku chorób, które są spowodowane przez wrażliwe na penicylinę czynniki chorobotwórcze. Przygotować zawiesinę z izotoniceski roztworu chlorku sodu lub ze sterylną wodą do wstrzykiwań. Przesuwaj tylko domięśniowo, przy tym upewnić się, że igła nie trafić w żyłę. Preparat stosuje się nie częściej niż raz w tygodniu.
5
Бициллин 3 jest mieszaniną równych części sodu lub soli potasowej бензилпенницилина, a także новокаиновой soli i бициллина 1. Daj go raz na 3 dni lub 1 raz w tygodniu. Бициллин 5 – to mieszanka, składająca się z бициллина 1 i новокаиновой soli, wprowadzić go domięśniowo.
6
Феноксиметилпенициллин wyróżnia się z całej serii penicyliny tym, że on nie jest zniszczona kwaśnym środowisku soku żołądkowego, a to daje możliwość brać go do środka.
7
Эфициллин może selektywnie gromadzić się w tkance płucnej. Wprowadzaj go domięśniowo raz na dobę, zawieszenie gotuj z roztworem novotel.
8
Półsyntetyczne penicyliny, takie jak oksacylina i odporny również wpisać domięśniowo, roztwór przygotować ze sterylną wodą do wstrzykiwań. Oksacylina można przyjmować w kapsułkach. Ampicylina też jest полусинтетическим penicyliny, ma szeroki zakres działania i przyjęte w tabletkach.
Należy zwrócić uwagę
W niektórych przypadkach preparaty penicyliny mogą powodować wstrząs anafilaktyczny, więc przyjmować je należy z rozwagą.

Porada
Бициллин 5 jest bardzo skuteczny jako środek do zapobiegania reumatycznych ataków.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.