Jak zarobić pieniądze w lesie

Dochód można uzyskać z korzyścią dla zdrowia. Na przykład, wybrać się do lasu za jego bogatymi zasobami, a potem zarabiać na ich sprzedaży. Produkty ekologiczne można oddać w specjalnym punkcie odbioru lub sprzedać samodzielnie kupującego.

Jak zarobić pieniądze w lesie

Instrukcja

1
Udaj się do lasu, aby zbierać jagody. W leśnej okolicy rosną truskawki, maliny, костяника, borówka brusznica, borówka czarna. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania jest specjalistyczny skupu owoców, można w ciągu sezonu chodzić do lasu i oddawać zebrane jagody w ten element. W przypadku braku takiego miejsca, można sprzedać jagody samodzielnie. Przy pierwszym wariancie szybciej będzie realizować smakołyki, ale przy drugim wariancie czeka na ciebie większy zysk. Należy pamiętać, że handel na rynku, trzeba się zarejestrować jako indywidualny przedsiębiorca, w przeciwnym razie twoja działalność będzie nielegalne.
2
Zwiąż miotły z brzozy, dębu, a nawet drzew iglastych. Zacząć to robić można z maja, a zakończyć we wrześniu. Miotły zawsze można sprzedać fanom rosyjskiej łaźni. Dębowa miotła będzie kosztować więcej, niż miotła z gałązek brzozy. Dla amatora może być miotła z jodły. Zadbaj o miejsce, w którym można powiesić miotły do ich suszenia. Do tych celów można wykorzystać, na przykład, garaż, a także dużą przeszkloną loggię lub balkon.
3
Zbieraj grzyby. Ta opcja zarabiania nadaje się tylko dla tych, kto dobrze zna się na grzybach. Jeśli masz wątpliwości co do swojej wiedzy, to lepiej zostaw to zajęcie bardziej doświadczonych грибникам. Pamiętaj, że przy zbieranie grzybów z nimi trzeba się obchodzić delikatnie i odciąć grzyby specjalnym małym nożem. Grzyby rosną w lesie aż do późnej jesieni. Najwięcej rośnie ich po obfitym deszczu.
4
Należy zwrócić uwagę na lecznicze i przydatne zioła i owoce. Do takich można zaliczyć na przykład, owoce dzikiej róży, matka-i-macochę, rumianek, glistnik jaskółcze ziele. Wszystkie te rośliny rosnące w lesie, przyjazne dla środowiska o wiele czystsze. Należy pamiętać, że w miejskiej strefie trawy lepiej nie zbierać. Szkody od nich może być więcej, niż pożytku.
5
Zbieraj orzechy. W lesie z ореховыми krzewów można zdobyć przydatne przysmak – orzech laskowy. Niestety, orzechy są nie każdego roku. Poczekaj, aż orzechy z zielonych i miękkich staną się brązowe, zbierz je w worek i rozłożyć do suszenia na poziomej powierzchni. Orzechy można sprzedawać tak samo, jak i jagody, to jest i w punktach odbioru, i samodzielnie.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.