Jak zarejestrować dziecko w konkubinacie

Jeśli rodzice nie są oficjalnie zarejestrowanym małżeństwa, do rejestracji urodzenia dziecka muszą przyjść do URZĘDU stanu cywilnego we dwoje. W przeciwieństwie do procedury od sytuacji, gdy akt małżeństwa jest i wystarczy wizyty w URZĘDZIE stanu cywilnego jednego z rodziców z tym dokumentem.

Jak zarejestrować dziecko w konkubinacie

Trzeba

  • – zaświadczenie ze szpitala lub inny dokument potwierdzający fakt urodzenia (zaświadczenie od lekarza, przyjmowanie porodu na zewnątrz szpitala, lub oświadczenie świadka – notarialnie lub złożone osobiście w rejestracji);
  • – osobista obecność obojga rodziców;
  • – paszportów obojga rodziców.

Instrukcja

1
Uzyskać zaświadczenie lekarskie o urodzeniu dziecka. Jeśli on przyszedł na świat w szpitalu, zaświadczenie matki dadzą przy wyciągu. Jeśli poród przeszedł bez specjalistycznych placówek medycznych, na przykład, w domu, ale w nich był lekarz, poproś go, aby złożyć zaświadczenie lekarskie o urodzeniu.
2
Zadbaj o obecności przynajmniej jednego świadka, jeżeli poród przeszedł bez szpitala, bez udziału lekarza. Skorzystaj z usług notariusza, jeżeli świadek nie będzie mógł razem z tobą odwiedzić urząd stanu cywilnego i zrobić tam ustne oświadczenie. Notariusz zapewni jego podpis pod oświadczeniem potwierdzającym fakt urodzenia.
3
Odwiedź w godzinach pracy działu URZĘDU stanu cywilnego. To może być rejonowy urząd stanu cywilnego w miejscu lokalizacji szpitala (lub obsługujący adres, gdzie urodziło się dziecko), według miejsca zamieszkania każdego z rodziców lub pałac uroczystej rejestracji urodzenia, jeżeli taka istnieje w twojej okolicy. Nie zapomnij dokument potwierdzający urodzenie dziecka (opieka akt urodzenia lub oświadczenie świadka), i swoje paszporty.
4
Wypełnij dokumenty, które będziesz mieć w Urzędzie stanu cywilnego. W nich trzeba będzie wprowadzić swoje dane osobowe rodziców i imię dziecka. Ponieważ nie są w związku małżeńskim, nazwiska masz różne. Dziecko można zapisać się na dowolną, jak ustalcie między sobą. Świadectwo o ustalenie ojcostwa pracownicy urzędu stanu cywilnego złożyć na miejscu.
5
Nie zapomnij wziąć od pracowników urzędu stanu cywilnego zaświadczenia do obliczenia świadczeń. Podaj jej miejsca pracy rodziców, którzy będą składać zasiłku, lub, jeśli oba nie działają – w urzędzie ochrony socjalnej ludności w miejscu zamieszkania jednego z nich. Jeśli miejscowymi przepisami prawnymi twojej okolicy są dodatkowe świadczenia socjalne na dzieci (na przykład, w Moskwie, jest dodatek wypłata w związku z urodzeniem dziecka), zaświadczeń z urzędu stanu cywilnego może być więcej: w celu zapewnienia i na pracę, i na zarządzanie opieki społecznej.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.