Jak zapisać dziecko do przedszkola

W wielu miastach jest problem z urządzeniem dziecka w fotelik miejska instytucja edukacyjna jest dość ostry – miejsc nie brakuje. Więc stać w kolejce trzeba od razu po urodzeniu dziecka, aby w ciągu 2-3 lat dostał się do przedszkola.

Jak zapisać dziecko do przedszkola

Trzeba

  • – akt urodzenia dziecka;
  • – paszporty rodziców;
  • – zaświadczenie o składzie rodziny.

Instrukcja

1
Należy określić, w jaki ogród będzie chodzić dziecko. Możesz wybrać instytucja blisko domu lub miejsca pracy. Jeśli nie jesteś pewien, że będziesz mieszkać lub pracować przez kilka lat w tym samym miejscu, umieścić dziecko w kolejce do najbliższego przedszkola w twojej okolicy. Rodzice poświęcają wiele uwagi jakości kształcenia i treści dzieci w ogrodach, więc jeśli nie planujesz się przeprowadzić, to zbierz informacje na temat pobliskich ogrodach. Można obserwować, jak dzieci chodzą, pójść na wycieczkę, porozmawiać z wychowawcami.
2
Zbierz wszystkie niezbędne dokumenty – potrzebny jest akt urodzenia dziecka, paszporty rodziców z zameldowaniem. Ze wszystkich dokumentów wyjąć zapasowe – pozostaną one w dziale edukacji. Dla tych rodzin, które mają pewne przywileje (wielodzietne, rodziny żołnierzy, itp.), należy również przedstawić dokumenty potwierdzające to. Lista kategorii, podpadających pod preferencyjne warunki, można znaleźć w dziale edukacji lub na odpowiednich witrynach.
3
Umów się na wizytę z wyprzedzeniem, kontaktując się telefonicznie lub precyzując, w jakim czasie trzeba przyjść, aby umieścić dziecko w ewidencji. Trzeba będzie wypełnić odpowiedni formularz lub napisać oświadczenie. Ustal, aby twoje dokumenty wzięli, a ci wydali zaświadczenie, potwierdzające pokój kolei i уточняющую czas, kiedy należy zgłosić się, aby uzyskać awans do przedszkola.
4
Zapisz dziecko do przedszkola, korzystając z e-usługi. Wejdź na stronę swojego rejonowego wydziału edukacji, wypełnij odpowiednie formularze, ankiety i oświadczenia, poczekaj na potwierdzenie tego, że twój wniosek przyjęty do rozpatrzenia. Po tym jak listy dzieci będą tworzone, otrzymasz powiadomienie o tym, że dziecko przyznane miejsce, a do ciebie należy zgłosić się do kierownika urzędu do załatwiania dokumentów. Kiedy nadejdzie czas rozpoczęcia wizyty przedszkola, to należy wykupić pakiet dokumentów i uzyskaj pisemne dopuszczenie do zajęć.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.