Jak zapłacić za многотарифному licznika

Wraz z pojawieniem się многотарифных liczników energii elektrycznej można znacznie zaoszczędzić na opłacie. Sposób najniższej płatności nie różni się od urządzeń pomiarowych z jednym tempem. Istotną różnicą jest liczenie sumy za потребленное energii elektrycznej.

Jak zapłacić za многотарифному licznika

Trzeba

  • – paragon;
  • – klamka;
  • – kalkulator.

Instrukcja

1
Aby dokonać płatności za energię elektryczną w двухтарифному urządzenia rachunkowości, gdzie rozdziela się opłata za dzienne i nocne, wyczyść stan licznika na dzień i noc. Weź poprzedni paragon, na której można płacić za energię elektryczną.
2
Odejmij od liczby obecnych wskazań na dzień poprzedzający stan zapisane na rachunku w polu „termin płatności”. Różnicę pomnożyć przez działający dziennego w twoim regionie.
3
Następnie odejmij od liczby obecnych zeznań za noc poprzednie zeznania, zapisane na rachunku w polu „termin płatności”. Różnicę pomnożyć przez działający nocna taryfa danego regionu.
4
Złóż obie kalkulujących cyfry. Wynik będzie sumą, którą należy wpłacić do 10 dnia w dowolnym oddziale banku, który przyjmuje komunalne od mieszkańców lub w oddziale poczty Rosji.
5
Przelew trafi na konto odbiorcy płatności przez 1-3 dni. Przekaz pocztowy – przez 7-14 dni.
6
Jeśli masz zainstalowany трехтарифный licznik, należy wykonać oddzielne liczenie zeznań za dnia, w nocy i w godzinach szczytu.
7
Do obliczenia kwoty płatności przysługują odjąć od wskazań wodomierza na dzień płatności poprzednie zeznania, które są zapisane w rubryce opłaconej rachunki za poprzedni miesiąc, należy pomnożyć przez działający tempo twojego regionu.
8
Podobnie zrób liczenie za godzinach szczytu i godziny nocne. Wyniki złóż, zapisz w paragon. Płaci w najbliższym oddziale banku lub na poczcie Rosji.
9
W przypadku świadczeń wykonać obliczenia kwoty świadczeń od liczby całkowitej płatności, wprowadź w odpowiednie pole, odjąć wynik od łącznej kwoty płatności, zapłacić rachunek.
10
Jeśli wysyłają pokwitowania z jednego centrum rozliczeniowego, w którym biorą średnie, obliczone za poprzedni rok, zapłać energii elektrycznej zgodnie z danymi, podanymi w wykazie. Na koniec roku ci sprawowanie przeliczenie. Переплаченная kwota pójdzie na poczet opłaty za następny rok. Brakującą kwotę trzeba będzie dopłacić.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.