Jak zakończyć karmienie piersią.

Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla dziecka od urodzenia do roku. Jednak prędzej czy później przychodzi moment, kiedy mama postanawia zakończyć karmienie piersią. Trzeba to robić mądrze, aby nie нанасти dziecku uraz psychiczny.

Jak zakończyć karmienie piersią.

Instrukcja

1
Główna zasada – pozbawianie od piersi powinno być stopniowe. Dziecko nie powinno czuć się opuszczony, pusty. Zacznij od tego, że staniesz się pominąć jedną z karmienia. Zamiast tego idź na spacer z dzieckiem lub nakarm go czymś pysznym, ale nie mlekiem. Unikaj sytuacji, wyzwala chęć ssać piersi. Na przykład, nie siedzieć z dzieckiem w bujanym fotelu. nie wolno dopuścić, aby tęsknił. Nuda powoduje chęć do ssania piersi.
2
Jeśli dziecko jeszcze nie jest bardzo duży, karmienie piersią można stopniowo zastępować сосанием butelki, smoczki. Spróbuj zmienić rytuał, z którym związane jest karmienie piersią. Na przykład, jeśli siedzisz w fotelu podczas karmienia, nie jedź tam. Lub nie obudzić dziecka z rana sami, należy zlecić to tacie.Zwiększ odstępy między karmieniami. Предугадывайте chęć dziecka do ssania piersi. Staraj się wcześniej zająć go czymś ciekawym. Zachowaj przyjazny nastrój. Próbuj dogadać się z dzieckiem.
3
W ostatniej kolejności zdejmij karmienia, które dziecko szczególnie lubi. Najtrudniej zrezygnować z karmienia na noc. Stopniowo można tworzyć inny rytuał przed snem – spokojne gry, zakładanie piżamy, głaskania itp. Patrz na pozbawianie od piersi nie jak na stratę jakichkolwiek relacji z dzieckiem, a jak na ich rozszerzenie. Jednak przygotuj się na to, że proces zaprzestania karmienia okaże się bardziej длогим, niż było planowane.
Porada
Początkowo nie przyzwyczajeni dać dziecku pierś za każdym razem, gdy chcesz go uspokoić. Inaczej odzwyczaić malucha od piersi będzie trudniej.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.