Jak zachować żałobę

Mimo wszystkich uroków życia, nie da się uniknąć i smutnych chwil. Przy takim ciężkim i горестным zdarzenia, jak śmierć człowieka, należy zachować żałobę na znak żałoby i smutku.

Jak zachować żałobę

Instrukcja

1
Należy przestrzegać zwyczajów kraju, w którym mieszkasz. Mianowanie żałoby na poziomie państwa w związku ze śmiercią wielu ludzi moczyć minutę ciszy na znak szacunku dla poległych i solidarności z resztą populacji kraju w wyrażeniu kondolencje ich rodzinom. Flagi państwowe będą do połowy masztu, a rozrywkowe programy telewizyjne anulowane.
2
Nosić ubrania czarnych barw po śmierci krewnego lub przyjaciela. Głęboka żałoba oznacza, że wszystkie ubrania na ciebie powinna być koloru czarnego, a przy полутрауре jest dozwolone nosić tylko jeden czarny przedmiot, na przykład, sukienka lub chusty.
3
Należy zachować żałobę zaraz po śmierci człowieka. Czas trwania żałoby zależy od stopnia bliskości ci zmarłego. Na przykład, po śmierci małżonka opiera się zachować żałobę w ciągu roku, a które straciły współmałżonka powinny być w żałobie pół roku. Dla rodziców w żałobie rok, mniej bliskich krewnych od trzech miesięcy do pół roku.
4
Powstrzymać się od atrakcji i zwiedzania świąt, małżeństwa w czasie żałoby. Nie warto umówić się na krzywego uroczystości, bawić się, śpiewać i tańczyć. Nie odmawiaj sobie w kontaktach. Jeśli czujesz, że jest ci ciężko, odczuwa potrzebę porozmawiać o swojej stracie, выплакаться, to nie wahaj się wyrażać swoje emocje.
5
Módlcie się za zmarłych, gorąco i z całego serca, jeśli jesteś wierzącym człowiekiem. Oprócz zewnętrznych atrybutów żałoby, jest to ważny warunek zgodności z żałoby. Jeśli zmarły był ochrzczony, zamów сорокоуст, a w dziewiątym i czterdziestym dni po jego śmierci trzeba celebrować nabożeństwo. Nie zapomnij później wymieniam nazwisko zmarłego, który otrzymał w czasie trwania obrzędu chrztu, w modlitwach za zmarłych.
6
Завесьте lustra w domu zmarłego do pogrzebu. Również w zwyczaju zatrzymywać zegar, znajdujące się w pomieszczeniu.
logo
Kategoria:
Religia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.