Jak liczyć dziewięć dni po śmierci

W tradycji chrześcijańskiej większe znaczenie mają dni zaduszny. Jeden z nich – dziewiąty dzień po śmierci, gdy przyjaciele i krewni zmarłego zbierają się, aby uczcić go dobrym słowem.

Jak liczyć dziewięć dni po śmierci

Instrukcja

1
Liczyć dziewięć dni, począwszy od dnia śmierci człowieka włącznie. Nawet jeśli zmarł późnym wieczorem (do 12 godzin w nocy), поминальный dziewiąty dzień oblicza się, w tym dniu śmierci. Na przykład: człowiek zmarł 2 stycznia. W tym przypadku dziewiąty dzień przypada na 10 stycznia, a nie na 11-e, jak to się stało w matematycznym zawieszeniu (2 + 9 = 11).
2
Na dziewiąty dzień zorganizować skromne pogrzeb z ciastami. Spróbuj obejść się bez alkoholu. W застольной rozmowie koniecznie przypomnijcie sobie wszystkie dobre rzeczy i dobre uczynki zmarłego. Tradycyjnie uważa się, że dusza zmarłego w ciągu czterdziestu dni przygotowuje się do życia pozagrobowego. Dziewiąty dzień – ostatni, gdy dusza pokazują rajskie namioty, po czym aż do czterdziestego dnia ona przebywa w piekle, obserwując cierpienia grzeszników i chcąc uniknąć tego losu. Dlatego każde dobre słowo o zmarłym zostanie mu zaliczony.
3
Idź do kościoła, umieść świeczkę, pomódl się za spokój duszy sługi Bożego (imię). Rozdaj ubogim jałmużnę i prosfory (można je zastąpić ciasteczkami) z prośbą, by uczcić w modlitwach imię zmarłego. Po kościele jazdę na cmentarzu, zostaw jałmużnę i tam. Wiele już na grobach сыпят kasza jaglana i rozdrobnionych jajka (dla ptaków), na оградку stawiają кулечки z ciasteczkami i карамельками.
4
Zdjąć zasłony z luster we wszystkich pokojach, oprócz pokoju zmarłego, jeśli trzymać się tej tradycji. Należy pamiętać, że w prawosławiu nic nie mówi o tym, że po śmierci człowieka lustra w domu trzeba przykrywać, zwyczaj ten pochodzi od dawnego rosyjskiego поверия, że w lusterkach dusza może się zgubić i nie znaleźć wyjścia na światło.
logo
Kategoria:
Religia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.