Jak wzmocnić sygnał modem Yota

Modemy standardu WiMax (w szczególności sieci Yota) pracują w zakresie MIKROFAL. Promieniowanie na takich częstotliwościach zachowuje się podobnie do zwykłego światła: można go zasłonić, skupiać się. To właśnie te jego właściwości należy użyć, aby poprawić odbiór.

Jak wzmocnić sygnał modem Yota

Instrukcja

1
Pomimo podobieństwa ze światłem, MIKROFALE różni się nieco większą zdolnością penetracji. Jest w stanie przechodzić przez obiekty nieprzezroczyste dla światła widzialnego, pod warunkiem, że są one nie przewodzą prąd elektryczny. Z drugiej strony, z powodu dużej długości fali, zwykła metalowa siatka-ogrodzeniowe, задерживающая tylko niewielką część światła widzialnego, może stać się dla MIKROFALE-fale prawie do pokonania przeszkodą. Odnosi się to i do metalowych prętów w железобетоне. Jeśli jesteś w железобетонном domu, a tym bardziej – w budownictwie przyczepie, обшитом jednolitego arkusza blachy, przyłóż modem do okna i odbiór znacznie się poprawi. W przypadku, gdy modem jest podłączony bezpośrednio do komputera, użyj przedłużacza USB, ale nie każdy, a spełniających wymagania standardu USB 2.0, inaczej szybkość transmisji danych będzie nieco mniej.
2
MIKROFALE mogą również utrzymywał, a nawet переотражаться takimi dużymi obiektami, jak sąsiednie domy. Переотражение jest w stanie tworzyć tzw. interferencja wzór, składający się z minimów i maksimów sygnału. Aby znaleźć maksimum, także skorzystaj USB przedłużką. Ponieważ wskaźnik poziomu sygnału reaguje na zmiany warunków odbioru z pewnym opóźnieniem, przesuń modem po pokoju, powoli, zarówno w poziomie jak i w pionie. Prędzej czy później znajdziesz miejsce, w którym poziom sygnału będzie znaczący. Należy pamiętać, że ponieważ ciało ludzkie ma przewodność elektryczną, poruszanie się po pomieszczeniu ludzi jest w stanie zmieniać kształt interferencja obrazy.
3
Jeżeli jakość odbioru nie zmienia się nagle i gwałtownie, nie bądź leniwy, aby przejść do kuchni i zobacz, co się tam dzieje. Być może, odbiór pogarsza się w tych okresach, kiedy jest używana kuchenka mikrofalowa. Pracuje w niewielkiej działce zakresu, ale z dużo większą mocą, i jeśli ona wpływa na pracę WiMax-modem (i zwykłych urządzeń wi-fi), oznacza to, że w niej jest wyciek promieniowania. To jest niebezpieczne dla zdrowia i taka mikrofalowa podlega незамедлительному naprawy w warsztacie.
4
Im bardziej длинноволновым jest promieniowanie elektromagnetyczne, tym bardziej chropowata powierzchnia nadaje się do jego ostrości. Dlatego anteny satelitarne nie polerowane do lustrzanego połysku. Dla Yota-modemu można również wykonać podobieństwo parabolicznej anteny, umieszczając go w centrum uwagi zwykłego metalowego тазика. Tylko skierować jej nie będzie na satelitę, a na stację bazową, wstępnie dowiedzieć się, gdzie dokładnie znajduje się najnowsza.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.