Jak wyzerować winchester

Dysk twardy na dzień dzisiejszy jest głównym nośnikiem danych osobowych i komputerach przenośnych. Oznacza to, że nawet po krótkim okresie stosowania w systemie na nim pozostają pliki, znaki formatowania, partycjonowania na dyski logiczne itp. Czasami występuje konieczność w jak największym stopniu, aby pozbyć się tych wszystkich czynników „wyzerować” winchester.

Jak wyzerować winchester

Instrukcja

1
Jeśli winchester w trakcie pracy nie rozpadł się na wirtualne dyski, to najprostszym sposobem doprowadzenia go do stanu pierwotnego może stać się proste formatowanie za pomocą systemu operacyjnego. Jeśli jest to SYSTEM operacyjny z rodziny Windows, formatowanie najlepiej przeprowadzać przy użyciu Eksploratora windows – uruchom go, klikając dwukrotnie na ikonę „Mój komputer” lub za pomocą kombinacji klawiszy Win + E. Następnie w lewym panelu aplikacji wybierz dysk twardy i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W pozycji spadek menu wybierz „Formatuj” i na ekranie będzie spowodowany przez formularz z ustawieniami operacji czyszczenia dysku twardego.
2
Zaznacz pole przy opcji „Szybkie czyszczenie spisu treści), a następnie kliknij przycisk „Rozpocznij”. Taka metoda zerowania dysku zajmuje mniej czasu i jest zupełnie wystarczające w większości przypadków. Jednak on nie jest pozbawiony wad – mimo, że przy normalnej instalacji tego dysku na inny komputer to będzie wyglądać absolutnie puste, podczas badania z wykorzystaniem oprogramowania, które są ogólnodostępne, można przywrócić wszystkie pliki, które znajdowały się na nim przed formatowaniem. Jeśli przed rozpoczęciem operacji usuń zaznaczenie, задающую szybkie formatowanie to proces odzyskiwania danych może się odbyć nie każdy program tego typu.
3
Jeśli dysk twardy jest podzielony na dyski logiczne, przed formatowaniem należy wyeliminować wszystkie te podziału. Kliknij prawym przyciskiem ikonę „Komputer” na pulpicie i wybierz w menu pozycji spadek wiersz „Zarządzanie”. W dziale „urządzenia Pamięci masowej”, umieszczone w lewej kolumnie otwartego okna, wybierz opcję „Zarządzanie dyskami”. W rezultacie, w prawym panelu aplikacji pojawi się kilka wierszy, z których każdy odpowiada jednemu wewnętrznego lub zewnętrznego nośnika informacji. Dyski logiczne w każdym wierszu podane są poszczególne prostokąty. W celu usunięcia każdego z nich kliknij odpowiednią sekcję prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz wiersz „Usuń wolumin”.
4
W opisany wyżej sposób można w znacznym stopniu utrudnić przywracanie danych na „обнуленном” winchester. Jednak przywrócić dysk do stanu, w którym znajdował się bezpośrednio po montażu w fabryce, jest praktycznie niemożliwe. Przy użyciu dość zaawansowanych aplikacji można odzyskać informacje praktycznie w każdym programie sposobie jej usunięcia. Istnieją aplikacje, które mogą w jeszcze większym stopniu utrudnić ten proces. Jedną z nich można pobrać np. ze strony producenta pod adresem http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/. Ale najbardziej skuteczne programy do niskopoziomowego formatowania”, które oferują sami producenci winchesterów. Na przykład, dla dysków twardych Hitachi taką aplikację o nazwie CD Image można pobrać ze strony http://www.hitachigst.com/hdd/support/download.htm#DFT.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.