Jak wysłać cv za darmo

Pierwszym krokiem na drodze do poszukiwania nowej pracy jest napisanie cv. Często determinuje dalszą profesjonalną przeznaczenie kandydata. Wysyłanie cv – nie mniej ważna część całego procesu. Istnieją sposoby, odwołując się do których możesz wysłać swoje cv do pracodawcy, nie wydając ani grosza.

Jak wysłać cv za darmo

Trzeba

  • – komputer;
  • – cv.

Instrukcja

1
Napisz cv. Im pełniejsze i obiektywniej ono będzie, tym większa szansa, że spodoba się pracodawcy. Pamiętaj, aby podać swoje dane kontaktowe, w przeciwnym razie przedstawiciele firmy nie będą w stanie się z tobą skontaktować, aby zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną. Staraj się uwzględnić wszystkie życzenia, które stawiane są organizacją stosunkowo cv. Jeśli proszą podać kod oferty, koniecznie zrób to. Po pierwsze, to ułatwi pracę pracowników działu HR, a po drugie, zaprezentuje swoją opiekę i zainteresowanie.
2
Prześlij cv na e-mail. To jest za darmo i nie wymaga wysiłku. Sprawdź adres, pod którym można skontaktować się ze specjalistą w dziedzinie rekrutacji do firmy, gdzie chcesz się dostać. W tym celu zadzwoń na podany w ofercie telefon, przedstaw się, proszę podać stanowisko, na które się ubiegasz. Upewnij się, że adres jest poprawna.
3
Zaloguj się na swoją pocztę e-mail i wybierz opcję „Utwórz” lub „Napisz e-mail”. W polu „do” wpisz adres HR manager, poniżej wpisz temat wiadomości, podając nazwę wybranej oferty pracy. Zacznij list od powitania i napisz, dlaczego właśnie ty powinieneś zostać pracownikiem tej firmy. Samo cv można wysłać w postaci załączonego pliku, klikając na ikonę „Pobierz plik” i wybierz z listy żądany dokument. Jeśli taka opcja ci się nie podoba, to po prostu skopiuj cv w okno komunikatu po towarzyszących słów.
4
Prześlij cv za pomocą serwisu specjalizującego się w usługach rekrutacyjnych. Do tego zarejestruj się na jednym z nich (lub raz na kilka) i wybierz „Stwórz cv”. Jak zwykle na takich zasobach znajdują się specjalne formularze, w które należy wprowadzić informacje o sobie.
5
Wpisz w polu wyszukiwania serwisu nazwę interesującego cię stanowiska i przejrzyj dostępne oferty. Jeśli jakiś z nich cię interesuje, kliknij na ikonę „Odpowiedzieć” lub „Wyślij cv”. Twoje cv będzie za darmo wysłana na rozpatrzenie pracodawcy.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.