Jak zarejestrować się w biurze zatrudnienia

Biuro zatrudnienia – oficjalnie, centrum zatrudnienia, państwowa usługę, która pomaga bezrobotnym obywatelom znaleźć pracę, przejść переквалификацию, itp. Zgodnie z Konstytucją federacji ROSYJSKIEJ, każdy obywatel ma prawo do pracy. Więc jeśli pozostają bez pracy, nie rozpaczaj – prosimy o kontakt z centrum zatrudnienia.

Jak zarejestrować się w biurze zatrudnienia

Trzeba

  • – paszport;
  • – świadectwo pracy;
  • – zaświadczenie o średniej płacy z ostatniego miejsca pracy;
  • – СНИЛС (ubezpieczenie emerytalne);
  • – dyplom, świadectwo, każdy dokument o edukacji;
  • – NIP;
  • – konto w Pko.

Instrukcja

1
Najpierw należy skontaktować się z Centrum zatrudnienia ludności w celu uzyskania fachowej porady w sprawie udostępnienia dokumentów. Weź formularz zaświadczenia o średniej pensji, dane o zarobkach muszą być wypełnione w formie dostarczonej ЦЗН.
2
Skontaktuj się osobiście w centrum pracy z pakietem niezbędnych dokumentów. Specjalista sprawdzi ich zgodność, podejmie decyzję o przyznaniu statusu bezrobotnego lub odmowie. W przypadku uznania ciebie bezrobotnych otrzymasz pisemne powiadomienie, w celu wyjaśnienia procedury doboru ofert pracy, uzyskacie indywidualny numer.
3
Zasiłek dla bezrobotnych jest naliczana pod warunkiem, że w ostatnim miejscu pracy staż wynosi ponad 26 tygodni. Maksymalna wysokość zasiłku od 01 stycznia 2009 roku – 4900 rubli, bez uwzględnienia powiatu współczynnika. Jeśli nie pracujesz już od ponad roku albo w ogóle nigdzie nie pracowali, ci przysługuje minimalny zasiłek – 850 rubli, bez uwzględnienia współczynnika powiatu.
4
Po rejestracji użytkownik ma obowiązek 2 razy w miesiącu obchodzony w ЦЗН. Dni frekwencji trzeba będzie wyznaczyć ustalony za tobą specjalista. W bazie ofert pracy ci dobiorą odpowiednie, i trzeba będzie obejść pracodawców, z formularzem, w którym należy będzie zrobić znak, posiada oferty pracy w organizacji, czy nie. Swoje życzenia do przyszłej pracy i oferty pracy można przedstawić w oświadczeniu o jej poszukiwaniu. Jeśli 2 razy zrezygnował z proponowanej państwu odpowiednie dla kwalifikacji praca, może zdjąć z ewidencji jako bezrobotnego.
5
Po rejestracji możesz spróbować otworzyć swój biznes za pomocą ЦЗН. Trzeba będzie zapewnić i chronić przed specjalną komisją biznes plan dla twojego nienarodzonego sprawie. Jeśli ochrona przebiegnie pomyślnie, zostanie udzielona dotacja na otwarcie małej firmy, ale w tym przypadku status bezrobotnego z ciebie zedrą.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli zmniejszyły się pospieszyć z rejestracją w ЦЗН. Trzeba wstać do ewidencji w ciągu 14 dni.

Porada
Jeśli masz tymczasowa rejestracja, możesz stać się zarejestrowanym w urzędzie pracy, ale w tym przypadku nie będzie wypłacany zasiłek dla bezrobotnych.

logo
Article Categories:
Poszukiwanie pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *