Jak stanąć na giełdę pracy w ciąży

Uważa się, że kobieta w ciąży nie będzie w stanie ani jeden pracodawca. Ale przecież wychowanie dziecka – nie jest tania zabawa. A skoro są pieniądze, to potrzebna i praca. Gdzie się udać, aby uzyskać pomoc? Na giełdę pracy.

Jak stanąć na giełdę pracy w ciąży

Trzeba

  • – Paszport;
  • – świadectwo pracy (lub zastępujący go dokument, potwierdzający kwalifikacje zawodowe);
  • – dyplom ukończenia szkoły lub świadectwo szkoły;
  • – zaświadczenie z ostatniego miejsca pracy o wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące;
  • – świadectwo ubezpieczenia emerytalnego;
  • – NIP.

Instrukcja

1
Jeśli zostałeś zwolniony, prosimy o kontakt z działem zatrudnienia w miejscu zamieszkania, w ciągu 14 dni po ustaniu stosunku pracy. Jeśli nie pracowałeś wcześniej, to masz prawo stanąć na giełdę pracy w każdej chwili do tego, jak okres ciąży osiągnie 30 tygodni. Weź ze sobą niezbędne dokumenty. Wprowadzą was w dzień nawrócenia.
2
Należy oczekiwać, że w ciągu 10 dni od momentu rejestracji będziesz mieć 2 opcje pracy, odpowiedniej do twojego wykształcenia, doświadczenia i potrzeb. Mogą również brać udział w pracach społecznych. Zapytać pracownika służby zatrudnienia, czy można podnieść kwalifikacje lub przejść szkolenie jakiejkolwiek specjalności. Na giełdzie pracy przewiduje możliwość bezpłatnego szkolenia osób poszukujących pracy. Jeśli nie stawiasz sobie za cel znalezienie pracy w czasie ciąży, jest to bardzo dobry wariant rozwoju wydarzeń.
3
Pamiętaj, że jeśli ci się nie podniósł odpowiednią pracę w ciągu 10 dni, po upływie tego okresu służby zatrudnienia rejestruje cię jako bezrobotnego. Odpowiednio liczyć na zasiłek dla bezrobotnych. Jego rozmiar wynosi:- 75 % przeciętnego wynagrodzenia w ciągu 3 miesięcy w ostatnim miejscu pracy w pierwsze 3 miesiące okresu bezrobocia;- 60 % – kolejne 4 miesiące;- 45 % – pozostałe miesiące okresu. Przy tym kwota wypłacanego zasiłku nie może być wyższa od maksymalnej wielkości, ustalonej przez rząd federacji ROSYJSKIEJ, a poniżej minimalnego rozmiaru. Jeśli zostałeś wysłany na kursy, to zasiłek wypłacany nie będzie, w tym przypadku przewidziana stypendium.
4
Nie myśl, że stojąc na płycie można otrzymywać zasiłek i o nic się nie martwić. Bo jeśli dwa razy rezygnuje z proponowanych ofert pracy, zdjąć z ewidencji. Uzyskać status bezrobotnego można ponownie tylko przez miesiąc. Zastanów się więc, czy warto zgłaszać inspektorowi na giełdzie pracy i potencjalnemu pracodawcy o swoim „ciekawym” pozycji. Być może pracownik służby zatrudnienia pójdzie ci na spotkanie i „отсидитесь” na giełdzie do dekretu, ale i pracę znaleźć też mają szansę.
5
Kiedy okres ciąży osiągnie 30 tygodni, zapewnij odpowiednią pomoc z kobiecej konsultacje inspektorowi giełdy pracy i pójść na macierzyński. Należy pamiętać, że w okresie urlopu macierzyńskiego, zasiłek dla bezrobotnych trzeba zdobywać nie będzie. Skontaktuj się z ochrony socjalnej w celu uzyskania zasiłku po urodzeniu dziecka.
Należy zwrócić uwagę
Nie warto oszukiwać potencjalnego pracodawcy, jeśli jest on gotowy do pracy. Twoja ciąża szybko staną się widoczne, i dla szefa to będzie bardzo miła niespodzianka. Jeśli szef jest zainteresowany w was jak w uległości, być może dostaniesz pracę, pomimo ciąża.

Porada
Nie bierz do serca problem zatrudnienia. Najważniejsze, aby dziecko urodziło się zdrowe, a to znaczy, że mama powinna być spokojna, opanowana i szczęśliwy. Ciąża – czas zadbać o siebie i dać organizmowi chwilę wytchnienia.

logo
Article Categories:
Poszukiwanie pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *