Jak odpowiedzieć na pytanie, dlaczego odszedłem z poprzedniej pracy

Jeśli zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną jako potencjalnego kandydata na wolne stanowisko pracy, przygotuj się, że trzeba będzie zadawać pytania nie tylko dotyczące kwalifikacji i doświadczenia. Prawie zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że zostaniemy zapytani o przyczynach, które doprowadziły do opuszczenia poprzedniego miejsca pracy. Od odpowiedzi na to pytanie może zależeć wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak odpowiedzieć na pytanie, dlaczego odszedłem z poprzedniej pracy

Instrukcja

1
Jaka by nie była przyczyna twojego zwolnienia, odpowiedzieć na pytanie, dlaczego odszedłeś z poprzedniego miejsca pracy, trzeba spokojnie i pewnie. Doświadczony HR manager zwróci uwagę nie tyle na sens swoich słów, ile na to, jak odpowiedzieć na pytanie. Staraj się nie denerwować i nie mylić, tym bardziej, nie привирать. Spokojnie opowiedz o prawdziwej przyczynie, ale jeśli ona nie dotyczy konfliktów z załogą i kierownictwem.
2
Nie mówi się o konflikcie, nawet jeśli jesteś pewien swojej racji. Nie obwiniaj swojego byłego przełożonego lub pracodawcy. Pamiętaj, że twój rozmówca, zwłaszcza jeśli kontaktujesz się bezpośrednio z pracodawcą, psychicznie przegrywa sytuację, w jaki sposób zachowywać się, jeśli nie сработаетесь na tym miejscu pracy. Nikt nie chce, aby o nim mówili źle. Szczególnie dotyczy to małych miast, gdzie wielu menedżerów firm doskonale się znają.
3
W tym przypadku, jeśli twój rozmówca już wie o tym konflikcie, nie вдавайтесь w części, powiedz mu, że ten przypadek jest wyjątkowy w swojej pracy biografii i jest związana ze szczególnymi okolicznościami. Zgłoś się pozytywnie o nabytym doświadczeniu i umiejętnościach.
4
Nie ma nic złego, jeśli jako przyczyny zwolnienia podasz straconych wynagrodzeń oczekiwania i brak możliwości realizacji siebie na ostatnim miejscu. Jest to dość częste zjawisko i całkowicie naturalna przyczyna, zwłaszcza jeśli masz na rękach znajdują się osoby zależne. Wskazując przyczyną niskich zarobków, musisz być pewien, że proponowana oferta pozwoli zarabiać więcej.
5
Jest całkowicie naturalny i neutralny będzie postrzegane, jeśli podasz jako przyczyny planowanej reorganizacji, niezdolność do realizacji swojego potencjału, albo kariery, pragnienie, aby spróbować się w nowej dla ciebie formie działalności.
6
Odpowiedź musi być przemyślany i logiczny. Można powiedzieć o tym, że na poprzednim miejscu pracy osiągnięciu określonych celów i twój osobisty wkład został oceniony wysoko, ale perspektyw dla siebie nie widzisz. W tym przypadku będziesz wyglądać bardzo przyzwoicie i, najprawdopodobniej, ceteris paribus, oferta pracy będą oferowane do ciebie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.