Jak opisać siebie na rozmowie kwalifikacyjnej

Włożył wiele wysiłku w poszukiwaniu pracy: nakłaniali pomocy, rozsyłali cv, pytano przyjaciół. I oto rozlega się wezwanie: zapraszam na rozmowę kwalifikacyjną. To znaczy, że twoje cv zrobiło dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Szansę, aby zostać przyjętym na nowe miejsce znacznie wzrosła. Pozostał ostatni, bardzo ważny etap to rozmowa kwalifikacyjna, na którym musisz zaprezentować się z najlepszej strony. Tak jak należy zachowywać się, jak opisać swoje talenty, osiągnięcia, cechy osobiste, aby prawie na pewno zostały podjęte?

Jak opisać siebie na rozmowie kwalifikacyjnej

Instrukcja

1
Staraj się na rozmowie kwalifikacyjnej trzymać się skromnie, ale z godnością. Tak, teraz faktycznie wciela się w roli petenta. Ale przecież nie prosić o jałmużnę, a oferują swoją pracę, swoje umiejętności, gotowość przynosić korzyść i zysk z tej organizacji. Więc zachowuj się jak jest uprzejmy, dobrze wychowany człowiek, który zna swoją wartość.
2
Bądź samym sobą. Opowiadając o sobie, być bardzo szczery. Nie należy przypisywać sobie nieistniejących osiągnięcia, wiedzę, których w rzeczywistości nie ma. Uwierz mi, doświadczony pracodawca lub od razu wyczuje fałsz, lub, jeśli będzie przyjmować do pracy, twoja niekompetencja w tym lub owym wkrótce stanie się dla niego jasne. Jak po tym będzie traktować хвастуну i oszusta – pytanie czysto retoryczne, nie wymaga wyjaśnień.
3
Mów krótko, jasno, tylko na temat. Jeśli chodzi zajdzie o swoich osiągnięciach w poprzednim miejscu pracy – staraj się być jak najbardziej konkretnym. Na przykład, „skupiła się tyle nowych klientów” lub „Zysk zwiększył się o taką wartość”. Jeśli przy twoim udziale realizowane nowe projekty, zostały wprowadzone nowe rodzaje działalności – koniecznie powiedz o tym.
4
Każdy fakt, odnoszący się do was osobiście, истолковывайте na swoją korzyść. Na przykład, jeśli jesteś jeszcze młody i niezbyt doświadczony – opowiadając o sobie, развейте starań niepokój potencjalnego pracodawcy takimi argumentami: „jestem pełen sił, energiczny, u mnie się dobrym zdrowiem, jestem gotów ciężko pracować, w trakcie uczyć się tego, czego jeszcze nie wiem!”
5
Jeśli człowiek dojrzałego wieku, rób nacisk na nabytym doświadczeniu, наработанных związki, randki, zdolność rozumienia ludzi, znaleźć z nimi wspólny język, prowadzić negocjacje. Przecież to jest bardzo ważne. Ponadto, każdemu pracodawcy wiadomo, że człowiek nie pierwszej młodości zwykle bardzo ceni zespołem; przecież z wiekiem znaleźć dobrą pracę, niestety, coraz trudniej.
6
Oczywiście, nawet najbardziej dokładne przestrzeganie tych wskazówek nie gwarantuje, że na pewno wezmą się do pracy. Ostateczną decyzję w każdym przypadku pozostaje kierownictwem. Ale szansę na pozytywną odpowiedź będzie bardzo wysoki.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.