Jak wyprowadzić pasożytów u dziecka

Pasożyty dostają się do organizmu dziecka nie tylko przez brudne ręce. Ich źródłem mogą stać się różne żywność, zwierzęta, owady, itp. najczęstszym rodzajem pasożytów — энтеробиоз, lub owsiki.

Jak wyprowadzić pasożytów u dziecka

Instrukcja

1
Dziecko przeszkadza, świąd w перианальной dziedzinie, pojawia się w ciągu 3 dni po zakażeniu, a następnie ustępuje i ponownie pojawia się po 2-3 tygodniach. Taka częstotliwość jest związana z cyklem rozwoju pasożytów. Charakterystyczną ich cechą jest to, że rozmnażają się w jelitach, a na skórze w okolicy odbytu. Dlatego, aby pozbyć się tych pasożytów, należy przestrzegać zasad higieny osobistej.
2
Codziennie zmieniać bieliznę dla dziecka, ubrania i pościel prasuj żelazkiem z obu stron. Paznokcie zetnij wszystkie krótko i nie dopuścić do rozczesywania зудящего miejsca. Spędzasz codziennie na mokro pomieszczenia dezynfekujące rozwiązań, użyj do tego jednorazowe szmaty lub gotować je po zastosowaniu. W ciągu 3-4 tygodni owsiki, znajdujące się w jelitach, muszą zginąć. Jeśli nie dopuściły do nowego zakażenia, to przez miesiąc dziecko będzie zdrowe.
3
Wszyscy członkowie rodziny, w której jest dziecko, który jest zainfekowany энтеробиозом, również muszą przestrzegać wszystkie powyższe zasady higieny. Przejść testy całą rodziną na глистную inwazji. Biorąc pod uwagę wysoką заразность pinworm — możliwość ich migracji w obrębie rodziny.
4
W rzadkich przypadkach może przedłużoną przebieg zakażenia tęgoryjec).. Swędzenie staje się непрекращаемым, w miejscach stylizowanych na uszkodzoną skórę rozwija się zapalenie skóry wskutek przyłączenia wtórnego zakażenia. Stan zapalny może objąć i odbytnicy, powodując paraproktitu i сфинктерит. Dziecko może skarżyć się na ból brzucha схваткообразного charakteru, często łączy luźne stolce z domieszką śluzu. W tym przypadku tylko ścisłe przestrzeganie zasad higieny osobistej obejść się nie uda, zacznij leczniczych terapii zakażenia.
5
Użyj прапараты „Декарис”, „Zwiększy” lub „Мебендазол” w odpowiednich do wieku dawek i biorąc pod uwagę masę ciała dziecka. Najbardziej widoczne противопаразитарный efekt „Декариса” („Левомизола”). Tydzień po zakończeniu leczenia ponownie oddać skrobanie na wykrycie pinworm. Następnie powtórz badanie jeszcze 2 razy w odstępie 7 dni. W tym przypadku, jeśli po ponownych analizach ponownie odkryte owsiki lub ich jaja, przesuń kolejny kurs terapii lekowej innym preparatem.
logo
Article Categories:
Zdrowie dziecka

Comments are closed.