Jak wyprać sos sojowy

Plamy z sosu sojowego, po skorzystaniu z japońskiego sushi-restauracje nazwać przebiegły, tak jak oni z wielkim trudem poddaje się oczyszczaniu. Ale jeśli przystąpić do usunięcia plamy niezwłocznie, można z powodzeniem poradzić sobie z zadaniem.

Jak wyprać sos sojowy

Trzeba

  • – szare mydło;
  • – proszek do prania;
  • – gliceryna;
  • – amoniak;
  • – kwas szczawiowy kwas;
  • – „Ваниш”;
  • – benzyna;
  • – czysty alkohol.

Instrukcja

1
Świeża plama od sosu sojowego można bez problemu usunąć za pomocą zwykłego mydła do prania (można użyć mydła „Антипятин”, daje doskonałe rezultaty). Najpierw zdejmij запачканную rzecz i przytrzymaj miejsce edukacji plamy pod silny strumień ciepłej wody. Następnie spienić tkaniny i jak należy masować, pozostawić w takim stanie na pół godziny. Pozostało tylko starannie wypłukać rzecz w ciepłej wodzie. Od plam nie powinno zostać śladu.
2
Staraj się maksymalnie zmyć sos sojowy z odzieży pod bieżącą wodą, następnie moczyć rzecz na kilka godzin w miednicy z wodą z mydłem, opłukać. Wymieszać cztery części gliceryny z jednej części amoniaku i nałóż na miejsce zanieczyszczenia. Preparaty plamy z sosu sojowego na białej tkaniny można usunąć roztworem kwasu szczawiowego (pół łyżki stołowej na szklankę wody).
3
Weź proszkowy skład wybielacza „Vanish Oxi Action” (w różowej banku, nadaje się nie tylko dla białych, ale i dla kolorowych rzeczy) i rozpuścić jedną miarka tego narzędzia w wodzie. Moczyć rzecz z plamą od sosu sojowego na godzinę (nie więcej), przy maksymalnej dopuszczalnej temperaturze (zobacz instrukcje na etykiecie odzieży). Następnie wypierz produkt standardowy sposób (ręcznie lub za pomocą maszyny do pisania-automat). Nie zaleca się stosowania tej wybielacz do prania wełny, skóry i jedwabiu.
4
Przygotować w warunkach domowych uniwersalny выводитель plam. Aby to zrobić, wymieszać pół szklanki czystego medycznego alkoholu z łyżeczki amoniaku, dodaj pół łyżeczki benzyny. Przygotowanym składem zetrzeć plamę i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Następnie wypierz produkt w gorącej wodzie z mydłem, w razie potrzeby powtórz procedurę ponownie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.