Jak wyposażyć małą kuchnię

Mała powierzchnia kuchni nie jest niczym niezwykłym, zwłaszcza w domach jeszcze radzieckiej budowy. Jeśli nie wszystko ma znaczyć taka хлопотной i kosztowne rzeczy jak przebudowy, ostrożnie podchodzić do wyboru sprzętu agd i mebli do kuchni. Użyj jasne kolory i powierzchnie lustrzane, aby wizualnie zwiększyć przestrzeń pomieszczenia.

Jak wyposażyć małą kuchnię

Trzeba

  • – meble do kuchni;
  • – urządzenia gospodarstwa domowego;
  • – wieszaki.

Instrukcja

1
kuchnia/b” class=”colorbox imagefield imagefield-imagelink” rel=”gallery-step-images”> W małej, kwadratowej kuchni meble umieścić kątem wzdłuż sąsiadujących ze sobą ścian. W ten wariant z powodzeniem wkomponuje się rozkładany stół lub barek z wysuwaną powierzchnię do spożywania posiłków. Nad stojakiem powiesić metalowy wieszak z haczykami do garnków i patelni.
2
Jeśli planujesz umieścić meble w jedną linię, wybierz miejsce do lodówki. Zazwyczaj umieścić w kąt. Mała rodzina może zrobić małą niskim lodówkę, wbudowany w szafki kuchenne, jego wierzch będzie służyć roboczej powierzchni do gotowania.
3
Zamiast bufetu umieścić szafę z drzwiami przesuwnymi. Wszystkie przedmioty powinny znajdować się na jednym poziomie, połączone wspólnym blatem. Wykorzystaj ściany, powiesić na nich półki na naczynia i sztućce. Jeśli miejsce na to pozwala, można umieścić miękkie aneks kuchenny z fotele ze składanymi siedzeniami, w tych niszach umieszczone są rzeczy, które nie są często używane.
4
Stół kup przesuwne lub z opuszczanymi bokami. Jeśli w mieszkaniu mieszkają 1-2 osoby, ma sens jako tapety użyć наращенный parapet. Zaplanuj wysuwaną lub składany system takiego stolika.
5
Do górnej szafki kuchenne na dole przybić listwy z haczykami, na których można zawiesić okulary, rękawiczki i innych przyborów. Otwierane drzwiczki szafki też wymagają dodatkowego miejsca, dlatego wybieraj modele z drzwiami przesuwnymi lub składanymi skrzydłami. Zamiast najniższej drzwi do kuchni zrobić łuk, od tego miejsca, tylko wygra.
6
Jasne, błyszczące ściany w jasnym górnym oświetleniu rozszerzają kuchni. Jasno zielony kolor zawsze poprawia nastrój, odświeża i przywraca spokój. Połączenie bieli i niebieskiego we wnętrzu optycznie zwiększy kuchni.
7
Chromowane, szklane i lustrzane powierzchnie dają przewiewność i lekkość. Pozbądź się zbędnych dekoracji i masy niepotrzebnych drobiazgów, które zaśmiecać przestrzeń. Na oknie powiesić zwięzłe, jasne rolety, tak jak wszelkie zasłony zajmują więcej miejsca.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.