Jak wypełnić formularz w razie WYPADKU

Wypadki drogowe dość często można spotkać na drogach. WYPADKU występuje zwykle z powodu naruszenia zasad jednym z kierowców. W takim wypadku należy wiedzieć, jak prawidłowo wypełnić formularz informujący o awarii.

Jak wypełnić formularz w razie WYPADKU

Instrukcja

1
W pierwszej kolejności zapisz niezbędne informacje na temat uczestników i świadków WYPADKU. Poprawnie wypełniony formularz przyspieszy pracę ubezpieczycieli, i możesz szybciej uzyskać zwrot.
2
Jeśli jeden z kierowców zapomni podać nazwę i adres zakładu ubezpieczeń lub postawi krzyżyk nie w tym miejscu, to ubezpieczyciela trzeba samodzielnie szukać brakujące informacje. Dokument, świadczący o wypadku musi dobrze wyglądać. Zaleca się używać tylko jeden zestaw formularzy z dwóch biorących udział w WYPADKU pojazdach. W tym dokumencie znajdują się dwie kolumny. Nie ważne, jaką będziesz wypełniać.
3
Przy wypełnianiu najlepiej użyć шариковую długopis. Napisz z naciskiem. Należy zwrócić uwagę, na kopii wszystkie informacje powinny być wyraźnie przedstawione. W takim przypadku ubezpieczający otrzyma czytelny egzemplarz tego samego formularza. Wypełnić dokument w razie WYPADKU należy obaj kierowcy. Na samym dole instancji powinny być dostarczone malarstwa obu uczestników WYPADKU.
4
Zapewnić formularz powinien również pracownik POLICJI, który przybył na miejsce WYPADKU do dekoracji. Zdarzają się przypadki, gdy sprawcy wypadku odmawiają umieścić podpis lub wypełnić egzemplarz. W tej sytuacji, wypełnić go samodzielnie i wprowadź w odpowiednim polu markę, numer, kolor pojazdu drugiego uczestnika wypadku. Należy również znaleźć świadków i podać niezbędne informacje o danych osobach.
5
Jeśli świadków nie udało się znaleźć, to o 7 pkt wprowadź „świadków”. Jeśli są, to wpisać Imię, nazwisko, adres i numery telefonów. W 13 punkcie należy opisać, jaka część samochodu została uszkodzona pierwotnie. W żadnym wypadku nie podawaj tam wszystkie części, które zostały uszkodzone w kolizji. W 14 pkt dokładnie i krótko opisz charakter uszkodzeń części, a także elementów. Należy również podkreślić odpowiednią charakterystykę uszkodzenia. To może być wgniecenie, rysa lub pęknięcie.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.