Jak wymienic bilet na samolot

Wybierasz się w podróż i zadbali o to, aby kupić bilety z wyprzedzeniem, ponieważ w tym przypadku jest szansa kupić je znacznie taniej, niż przed lotem. Ale czasami, z powodu zmienionych okoliczności, plany mogą się zmienić, a masz może pojawić się pytanie o to, jak wymienic bilet na samolot na inny termin, bardziej odpowiednią.

Jak wymienic bilet na samolot

Instrukcja

1
Zapoznaj się z zasadami stosowania tego taryfy, w której został zakupiony bilet. Często taniość preferencyjnych stawkach celnych spowodowana właśnie fakt, że go zwrócić bez kary lub dopłaty niemożliwe. W tym przypadku jedynym dla ciebie rozwiązaniem będzie oddać już kupiony bilet i nabyć nowy. Co więcej, jest bardzo prawdopodobne, że oddać go można tylko w tej kasie, w którym zyskiwali. Bilet zakupiony za pełną cenę, do wymiany bez żadnych problemów pod warunkiem dostępności miejsc na podane nowe daty.
2
Kiedy bilet został zakupiony przez internet, sprawdź na stronie tej linii lotniczej, samolot którym lecisz. Aby dowiedzieć się, czy jest możliwa wymiana, i ile to będzie kosztować, wypełnienie na stronie internetowej formularza zwrotnego z prośbą o wymianę biletu lotniczego. W niej należy podać numer zamówienia, nowy termin lotu i, w razie potrzeby, nowy numer lotu lub nową trasę, jakie bilety i ile ich trzeba zmienić, wymienić nazwiska pasażerów. Nie zapomnij zostawić swoje dane kontaktowe: numer telefonu, adres e-mail.
3
Jeśli wymieniać bilety należy pilnie, zrób odpowiednie pole w nagłówku. Gdy taka potrzeba wystąpi na kilka godzin przed odlotem w godzinach wieczornych, to musisz udać się do najbliższego przedstawicielstwa linii lotniczych, które znajduje się na lotnisku.
4
W każdym razie, trzeba będzie zapłacić mandat, który może wynosić 50-70 euro. Niż później przed odlotem, zaznaczamy wymiana biletu, tym więcej będą sankcje karne, więc spróbuj wykonać tę procedurę jak najszybciej. Wymienic bilet na odpowiednik można tylko w przypadku, gdy podane nowe daty i loty są jeszcze bilety w tej samej cenie. W przeciwnym razie bilet ci sprzedadzą za pełną cenę.
5
Wymienic bilet bez kary i dopłat jest możliwe tylko w kilku przypadkach: – w przypadku śmierci członka najbliższej rodziny pasażera, potwierdzoną udokumentowane; – odwołania lądowania na lotnisku docelowym, wskazanym na bilecie, z winy przewoźnika;- odwołania przewoźnika lotniczego wskazana w bilecie lotu;- zmiany klasy usług, określonego w bilecie.
logo
Kategoria:
Latanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.