Jak wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną

Podczas instalowania dodatkowej karty graficznej w zamian zintegrowanego urządzenia występuje konieczność wyłączenia wbudowana karta graficzna. W większości przypadków należy najpierw skonfigurować BIOS, który może być wykonywany bez udziału specjalistów.

Jak wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną

Instrukcja

1
Po zakończeniu instalacji nowej karty graficznej do odpowiedniego gniazda na płycie głównej, włącz komputer. Nie jest wykluczone, że nowe urządzenie będzie automatycznie aktywuje, a wbudowany zasilacz jest wyłączony. Aby sprawdzić, jaka karta graficzna jest aktywna, przejdź do panelu sterowania systemu Windows. W dziale „karty Graficzne” okna dialogowego „Menedżer urządzeń” zostanie wyświetlona karta graficzna pracująca w tej chwili.
2
Jeśli po zainstalowaniu urządzenia zintegrowana karta graficzna nie został wyłączony automatycznie, uruchom ponownie komputer i po jego włączeniu przytrzymaj klawisz Delete (Del), aby wejść do menu BIOS-u. Na niektórych komputerach dostęp do zarządzania bazowej systemu operacyjnego odbywa się po naciśnięciu jednego z klawiszy funkcyjnych (F2-F10). Odpowiedni klawisz można określić metodą doboru lub wyjaśnić tę informację w instrukcji obsługi płyty głównej, a jeśli masz urządzenie przenośne – w instrukcji do niego.
3
W BIOS, znajdź sekcję Integrated (lub Оnboard) Video (zintegrowana karta graficzna) w menu Integrated Peripherals. Wyłącz urządzenie, wybierając wartość Off zamiast On lub zamiast Disabled Enabled. Zakończ pracę z BIOS poprzez naciśnięcie klawisza F10 (Save and exit). Po uruchomieniu systemu Windows otwórz Menedżer urządzeń i sprawdź, czy wprowadzone zmiany w ustawieniach pracy kart graficznych.
Należy zwrócić uwagę
Na niektórych płytach głównych, aby wymusić wyłączenie zintegrowanych urządzeń (dźwięk, filmy) należy wykonać przełączanie tzw. skoczków. Ich rozmieszczenie należy sprawdzić w instrukcji do płyty głównej. Złe ustawienie zworek może prowadzić do niemożności włączenia komputera, więc nie próbuj przenosić skoczki losowo.

Porada
Po zainstalowaniu nowej karty graficznej, nie zapomnij podłączyć do niej kabel VGA.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *