Jak podkręcić kartę graficzną NVidia 8600

Optymalizacja parametrów pracy karty graficznej pozwala zwiększyć wydajność tego urządzenia. Ta metoda jest najczęściej stosowane w tych przypadkach, gdy zachodzi konieczność uruchomienia ciężkie 3D-aplikacja lub określoną grę.

Jak podkręcić kartę graficzną NVidia 8600

Trzeba

  • – Riva Tuner;
  • – Nvidia Control Panel.

Instrukcja

1
Podczas pracy z kartą graficzną firmy Nvidia koniecznie zaktualizuj sterowniki tego urządzenia. Otwórz stronę www.nvidia.ru i przejdź do sekcji „Sterowniki”. Wypełnij formularz, podając swój model karty graficznej (Nvidia 8600 GT/GS/GTS) i system operacyjny.
2
Pobierz zaproponowany przez program i zainstaluj go. Teraz pobrać program Riva Tuner. Uruchom ponownie komputer po instalacji aplikacji. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie. Przejdź do menu „Panel sterowania Nvidia”.
3
Otwórz zakładkę „Zarządzanie ustawieniami 3D”. Wyłącz wszystkie możliwe elementy tego menu. Pamiętaj o tym, że ta metoda doprowadzi do obniżenia jakości obrazu, ale znacznie zwiększyć wydajność karty graficznej. Zapisz ustawienia i zamknij panel sterowania.
4
Uruchom program Riva Tuner i otwórz menu „strona Główna”. Kliknij przycisk „Konfiguruj” i wybierz „Ustawienia sterownika”. Aktywuj opcję „Włącz przyspieszenie na poziomie sterownika”, kładąc się obok niego pole wyboru. Z menu rozwijanego wybierz opcję tryb 3D.
5
Znajdź pola „Częstotliwość pamięci” i „Częstotliwość rdzenia”. Zmiana położenia suwaków w tych punktach. Nie zwiększaj częstotliwość zbyt gwałtownie. Lepiej okresowo podnosić wskaźniki na 40-50 Mhz.
6
Pamiętaj o tym, że zmiany wejdą w życie natychmiast po kliknięciu przycisku „Zapisz”. Po doboru odpowiednich parametrów pracy karty graficznej zaznacz pole wyboru obok opcji „Pobieranie ustawień z Windows”. W żadnym wypadku nie aktywuj tą opcję przed sprawdzeniem poprawności działania karty graficznej z zadanymi parametrami.
7
Teraz kliknij przycisk „Zastosuj”, a następnie zamknij program Riva Tuner. Uruchom ponownie komputer i uruchom odpowiednim 3D-aplikacja.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.