Jak wyłączyć tryb offline komputera

Tryb offline wprowadzony w przeglądarkach dla wygody użytkowników i pozwala na przeglądanie już odwiedzonych wcześniej stron bez połączenia z internetem. Podczas nawiązywania połączenia z siecią w trybie offline nie wyłącza się automatycznie, trzeba go usunąć ręcznie.

Jak wyłączyć tryb offline komputera

Instrukcja

1
Zazwyczaj podczas próby przejścia na jakąś stronę, przy włączonym trybie offline przeglądarka wyświetla odpowiednie ostrzeżenie. Na przykład, jeśli korzystasz z przeglądarki Internet Explorer, pojawi się komunikat: „Ta strona nie jest dostępna w trybie offline. Aby wyświetlić tę stronę, wybierz „Połącz”. Poniżej wiadomości znajdują się dwa przyciski: „Połącz” i „Offline”. Wybierając pierwszą, anulować tryb automatyczny i można przejść na interesującą cię stronę.
2
Podobne wiadomości otrzymuje i inne przeglądarki. Jeśli chcesz wyłączyć tryb offline, nie czekając na pojawienie się ostrzeżenia, w przeglądarce Internet Explorer, otwórz menu „Plik” i odznacz ptaszka przy opcji „użyj drukarki w trybie offline”. W przeglądarkach Mozilla Firefox i Opera wyłączanie trybu offline odbywa się dokładnie w ten sam sposób.
3
W przeglądarce Opera ma możliwość wynosić na panel różne przyciski, co znacznie zwiększa komfort jego użytkowania. Można znieść i przycisk włączania i wyłączania trybu offline, co pozwala przełączać się prostym kliknięciem myszy na ikonę. Aby to zrobić, otwórz menu „Narzędzia” – „Projekt” – „Przycisku”. Wybierz kategorię „Moje przycisku” znajdź ikonę trybu offline, a następnie przeciągnij go myszką na pasek adresu.
4
Wielu użytkowników nigdy nie korzysta z trybu offline, choć ta opcja jest przydatna w przypadku, gdy istnieją ograniczenia w wykorzystaniu ruchu. Cieszyć się własnym trybem jest bardzo proste: włącz go, stawiając ptaszka na odpowiedniej linii w menu „Plik”. Następnie otwórz rejestr, wybierz dowolny poprzednio wyświetlonej strony i spróbuj ją przejść. Jeśli strona zachowała się w pamięci podręcznej przeglądarki, zobaczysz ją. Warto zauważyć, że tak można zobaczyć daleko nie wszystkie strony. Offline przeglądania niektórych stron internetowych jest możliwy tylko w przypadku ich specjalnym zachowaniu.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.