Jak wyłączyć automatyczne uruchamianie programów

Podczas instalacji niektórych programów integrują się w autostart systemu. Często użytkownik może nawet nie zauważyć, że te programy działają. Z czasem ich może gromadzić się dość dużo, a komputer może rozpocząć znacznie spowolnić grę. Przecież te programy korzystają z pamięci i zasobów procesora. Aby zwolnić zasoby komputera, trzeba usunąć je z autostartu.

Jak wyłączyć automatyczne uruchamianie programów

Trzeba

  • – program TuneUp Utilities 2011.

Instrukcja

1
Dalej będzie rozpatrywana proces usuwania programów z autostartu za pomocą programu TuneUp Utilities 2011. Zaletą takiego sposobu jest to, że ta aplikacja wyświetla ranking programów autostartu, za pomocą którego można określić ich przydatność.
2
Pobierz TuneUp Utilities 2011 z internetu. Program jest płatny, ale istnieje próbny okres jej użytkowania. Zainstaluj aplikację na swój komputer. Uruchom go.
3
Po pierwszym uruchomieniu program przeprowadzi analizę systemu. Po jego zakończeniu pojawi się okno dialogowe z prośbą o optymalizację systemu. Jeśli zgodzicie się na optymalizację, to zostaną poprawione błędy systemu, i wtedy można dostać się do głównego menu aplikacji. Jeśli tylko zamkniesz to okno, to znajdziesz się od razu w menu głównym TuneUp.
4
W menu głównym programu kliknij zakładkę „Optymalizacja systemu”. W dziale „Zmniejszyć obciążenie systemu” jest opcja „Wyłącz funkcję autoodtwarzanie programów”. Wybierz tę opcję.
5
Pojawi się okno, w którym zobaczysz listę wszystkich programów, które zostały dodane w autostart. Wśród kryteriów programu jest kryterium „Użyteczności”. Kryterium mierzone ilością gwiazdek (od jednej do pięciu). Po najechaniu kursorem na gwiazdki, pojawi się liczba ocen programu. Wysoka przydatność programów będzie w антивирусах, w programach diagnostyki i optymalizacji.
6
Naprzeciwko każdego programu jest suwak. Przeciągnij ten suwak w inne położenie. W pobliżu programu pojawi się napis „Autoodtwarzanie jest wyłączone”. W ten sposób usunąć z autostartu niepotrzebne programy, pozostawiając tylko najbardziej popularne z nich (zaleca się pozostawienie antywirusowe i programy diagnostyczne komputera). Po dokonaniu wszystkich czynności po prostu zamknij okno TuneUp Utilities 2011. Przy następnym uruchomieniu systemu operacyjnego, programy te nie będą już pobierane.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.