Jak wyłączyć akcelerację myszy

Optymalna wartość prędkości ruchu sterowanego myszą wskaźnika zależy od tego, w jakim dokładnie programie jest on używany. Wpływają na wybór przyspieszenia i fizyczny rozmiar ekranu monitora, a zainstalowane w systemie operacyjnym pozwolenie, preferencje i samego użytkownika. Przy zmianie czegokolwiek z tych rzeczy czasami występuje konieczność wyłączenia ustawioną wcześniej przyspieszenia ruchu kursora. Można to zrobić na kilka sposobów.

Jak wyłączyć akcelerację myszy

Instrukcja

1
Jeśli używasz myszy, która ma wbudowany przełącznik czułości, to właśnie jego w pierwszej kolejności należy wykorzystać do regulacji prędkości przesuwania kursora. Zwykle ten przełącznik jest niewielką, wielkości dodatkowy przycisk, po naciśnięciu którego włącza się następny poziom ustawienia. Czasami odbywa się to za pomocą dodatkowego pokrętła. Na przykład w modelach serii X7 firmy A4Tech ten przycisk umieszczony przed kółkiem przewijania i każde naciśnięcie włącza następny poziom przyspieszenia. Przy tym zmienia się podświetlenie pokrętła, – maksymalnego przyspieszenia jest zgodny z pomarańczowo-zielone migające, a w przypadku braku przyspieszenia podświetlenie jest wyłączone, a pokrętło ma swój naturalny mleczno-biały kolor.
2
Jeśli chcesz wyłączyć przyspieszenie, określoną w ustawieniach systemu operacyjnego, to w systemie Windows można to zrobić przez Panel sterowania. Otwórz menu główne systemu, klikając na przycisk „Start” lub naciskając klawisz Win i wybierz w nim opcję. W panelu znajdź link „Mysz” i po kliknięciu na nią otwiera się okno ustawień. Składa się ono z pięciu kart – kliknij na ten, który jest oznaczony napisem „Opcje wskaźnika”. W górnej części („Ruch”) znajduje się suwak, ustawiając który w środku skali, można odłączyć i przyspieszenie i spowolnienie ruchu wskaźnika. A następnie naciśnij przycisk OK, i zmiana ustawień raz wejdzie w życie.
3
Jeśli wyłączenie przyspieszenia jest wymagane tylko w jakiejś grze, to można ustawić go w запускающем odpowiedni program etykiecie. Kliknij ikonę gry na pulpicie prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz dolny wiersz – „Właściwości”. W oknie właściwości znajdź pole „Obiekt” i po zamknięciu cudzysłowu przez spacja dopisać odpowiednie klucze uruchomienia. Na przykład, dla gry ContrStrike należy wpisać -noforcemparms -noforcemacce.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.