Po wydaniu orzeczenia sądowego i uzyskania tytułu wykonawczego wchodzi w życie ustawa nr 229-Ф3 „O postępowaniu egzekucyjnym”. Wykonania decyzji sądu można samodzielnie lub przymusowo z udziałem przedstawicieli służby komornika.
Trzeba
- – oświadczenie;
- – paszport;
- – tytuł egzekucyjny (kserokopia).
Instrukcja
1
Jeżeli jesteś pozwanym, wykonać orzeczenie sądu można na kilka sposobów. Przedstaw otrzymany tytuł egzekucyjny do księgowości swojej firmy, napisz oświadczenie. Z pensji co miesiąc będą kalkulować określoną kwotę i przesłać na konto powoda do pełnej spłaty zadłużenia.
2
Drugi wariant wykonania orzeczenia sądowego. Jeśli masz cała kwota do spłaty zadłużenia, i nie będzie rozciągać się na kilka miesięcy spłaty rat, zrób przelew bankowy lub przekaz pocztowy na konto powoda. Możesz też samodzielnie zrobić comiesięczne przelewy na konto powoda do pełnej spłaty całej kwoty zadłużenia. Takie sposoby najbardziej dopuszczalne dla pozwanych, którzy mają niestabilne dochody lub nie mających dochodów. Brak stabilnych zarobków, pracy i dochodów nie zwalnia od wykonania wyroku.
3
Powód ma prawo zwrócić się do ściągnięcia długu w miejscu pracy dłużnika, w banku, w którym pozwany ma rachunki oszczędnościowe lub usługę komornika, jeżeli dłużnik nie ma pracy, rachunków bankowych lub dane informacje nie są znane.
4
Przy obchodzeniu się do wykonania wyroku na miejsca pracy pozwanego poproszę tytuł egzekucyjny, paszport, wniosek, informacji o numerze konta bankowego, na które trzeba będzie wyliczyć kwotę długu.
5
W przypadku, gdy ubiegasz się do banku, gdzie przechowywane są oszczędności pozwanego, przedstawić oświadczenie, paszport, tytuł egzekucyjny i kserokopię.
6
W celu odzyskania długu za pośrednictwem komornika trzeba napisać wniosek, przedstawić tytuł egzekucyjny i paszport. Komornicy mają obowiązek w ciągu 60 dni od daty otrzymania wniosku znaleźć sposób, aby odzyskać od dłużnika całą kwotę zadłużenia.
7
Po przymusowym wykonaniu wyroku policja ma prawo wykorzystywać wszelkie metody, nie jest sprzeczne z prawem Federacji Rosyjskiej.
Kategoria:
Prawo cywilne