Jak złożyć powództwo wzajemne

Powództwo wzajemne może być dokonane przez pozwanego wobec powoda i zgłoszony w sądzie. Przy tym on będzie rozpatrywana wspólnie z oryginału (niżej od powoda) исковым oświadczenie.

Jak złożyć powództwo wzajemne

Instrukcja

1
Zrób nagłówek dokumentu: w jaki sąd kieruje roszczenie, wprowadź adres instytucji państwowej (zazwyczaj można napisać tylko miasto). Dalej zaznacz imię i NAZWISKO osoby lub formę prawną i nazwę firmy, która jest powód. Przy tym, jeśli im jest osoba prawna, to należy tutaj podać dane bankowe danej firmy.
2
Określ, kto jest pozwanym. W tym przypadku wpisać swoje imię i NAZWISKO lub nazwa firmy i jej formę organizacyjną (jeśli piszesz roszczenia w imieniu organizacji). Dalej, jeśli to konieczne, zaznacz koszt pozwu.
3
Wpisz nazwę dokumentu: „pozew wzajemny”. Obok napisz podstawę tego roszczenia, czyli co jest celem tego dokumentu. Na przykład: „o wypłacenie bezpodstawnie uzyskanych środków pieniężnych”. Dalej, jeśli pozew został zdefiniowany uzyskaniem jakiejś kwoty, wprowadź ją.
4
Napisz, w związku z czym składasz oświadczenie. Na przykład, można rozpocząć w następujący sposób: „Zgodnie z decyzją walnego zgromadzenia założycieli firmy”. Następnie określ, jakie wyniki zostały zidentyfikowane, zaznacz dokumenty i konkretnych osób, które brały jakieś decyzje związane z kontrowersyjną kwestią. Ponieważ przyjęcie do rozpatrzenia pozwu wzajemnego podyktowane ze względów praktycznych udogodnienia, wymagania, które są określone w głównym i bocznym roszczeń powinny być jednolite lub bezpośredni w stosunku do jednej i tej samej sprawie kontrowersyjnego.
5
Należy pamiętać, że pozew odpowiedź na zgłoszenie musi spełniać wszystkie niezbędne wymogi postępowania cywilnego art. 126 i być opłacone госпошлиной. To może być pobierana tylko do rozstrzygnięcia przez sąd.
6
Napisz w przeciwnym oświadczeniu: „Proszę” lub „Proszę”, w zależności od tego, kto jest pozwanym. Jeśli piszesz od siebie, jak od osoby fizycznej, to należy napisać: „Proszę”. Z kolei, jeśli żądasz pozew w imieniu firmy, wpisz: „Prosimy”. Następnie określ, o co pan prosi sąd, czyli jakie rozwiązanie pan każe przyjąć sędziego i że jest w rozdzielczości kwestią sporną.
7
Umieścić swój podpis i wprowadź imię i NAZWISKO, datę wypełnienia pozwu wzajemnego. Jeśli dokument wypełniony jedynie w imieniu firmy, podpisz dyrektora generalnego organizacji, datę i pieczęć.
logo
Kategoria:
Prawo cywilne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.