Jak złożyć dokumenty matka samotnie

Samotne matki – to jest niezabezpieczona komórka społeczeństwa. Samotne matki mają pewne prawa i przywilejów, aby uzyskać których trzeba potwierdzić status samotnej matki. Do tego trzeba zebrać niezbędne dokumenty i zgłosić się do organów ochrony socjalnej w miejscu rejestracji.

Jak złożyć dokumenty matka samotnie

Instrukcja

1
Kobieta jest samotną matką w niektórych przypadkach: jeśli urodziła dziecko poza małżeństwem, w akcie urodzenia dziecka w rubryce „ojciec” stoi puste lub imię ojca zapisane tylko z jej słów, dziecko nie ma oficjalnego ojca, jeśli ona zaadoptowała (adoptowała) dziecko, nie będąc w małżeństwie. Pod ten status nie nadają się wdowy, kobiety w rozwodzie itp.
2
Do dekoracji statusu samotnej matki udać się do wydziału ochrony socjalnej w miejscu rejestracji, a nie faktycznego zamieszkania (w takim przypadku organy ochrony socjalnej nie mają prawa składać jakieś dziecko zasiłku, bo miejsce aktualnej rejestracji nie подведомственно ich działu). Napisz wniosek o uznanie statusu samotnej matki.
3
Zbierz niezbędne dokumenty: akt urodzenia dziecka, zaświadczenie o wspólnym miejscu zamieszkania z dzieckiem, formularz nr 25 z urzędu stanu cywilnego, zaświadczenie o dochodach (jeśli nie pracowały przed urodzeniem dziecka, należy dostarczyć zaświadczenie z usługi zatrudnienia lub chociaż pracowników książki). Nie zapomnij paszportu.
4
Zdejmij kserokopie wszystkich dokumentów i dołączyć je wraz z oryginałami do wniosku. Specjalna komisja rozpatruje wniosek w ciągu 30 dni. Przez ten okres czasu otrzymasz dowód samotnej matki, dzięki któremu będziesz mógł skorzystać z niektórych prawem ulg i uzyskać odpowiednie wypłaty (np. samotne matki otrzymują miesięczny zasiłek na dziecko do 16 lat w podwójnej wysokości).
5
Prawidłowo urządzone dokumenty dają samotnej matki szereg zalet: pierwszorzedne przyjęcie dziecka do przedszkola, prawo być poddana wszystkim do uzyskania mieszkania (ale wyłącznie na warunkach ogólnych ), możliwość uczestnictwa w specjalnych programach federalnych, pewne prawa w pracy (ograniczenie pracy w nocy) i inne.
logo
Kategoria:
Prawo cywilne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.