Jak zmienić obywatelstwo dziecka

Dokonywanie niezbędnych dokumentów kładzie się ciężkim brzemieniem na barki młodych rodziców. Przecież dziecko tylko pojawił się na światło, często płacze, wymaga uwagi, a mama z tatą zmuszeni biegać dowodzenia. Dlatego lepiej zawczasu o wszystkim wiedzieć, zwłaszcza jeśli chodzi o otrzymanie obywatelstwa dziecka.

Jak zmienić obywatelstwo dziecka

Trzeba

  • 1. zaświadczenie ze szpitala o urodzeniu dziecka;
  • 2. paszporty rodziców;
  • 3. akt małżeństwa (jeśli istnieje).

Instrukcja

1
Z zaświadczeniem ze szpitala, paszporty rodziców, świadectwo ślubu iść w URZĘDZIE stanu cywilnego. Wystarczy obecność jednego z rodziców, jeśli jesteś w związku małżeńskim. Jeśli nie, to konieczne jest obecność obojga rodziców i pokwitowania opłaty rejestracyjnej za ustalenie ojcostwa. W Urzędzie stanu cywilnego otrzymasz świadectwo urodzenia dziecka.
2
Ze świadectwem urodzenia dziecka i z paszportami rodziców idź do паспортистке w miejscu zamieszkania rodziców (jednego z rodziców). Otrzymasz zaświadczenie o rejestracji dziecka w miejscu zamieszkania. Jeśli rodzice dziecka są w różnych miejscach, to konieczna jest obecność obojga rodziców, z których jeden pisze oświadczenie, że zgadza się zarejestrować dziecko w miejscu rejestracji drugiego małżonka. Jak zwykle, od chwili przyjęcia zgłoszenia do momentu wydania świadectwa rejestracji mija tydzień.
3
Ze świadectwo o rejestracji w miejscu zamieszkania, świadectwo urodzenia dziecka i z paszportami rodziców idźcie w wydziale paszportów i wiz-wizy usługę w twojej okolicy. Tam ci postawią drukowanie o obywatelstwie na świadectwo urodzenia. Teraz twoje dziecko – obywatel Rosji. W niektórych obszarach rodzicom nigdzie iść nie trzeba – wszystkie manipulacje, wymienione w tym ustępie, sprawia, że паспортистка.
Porada
Nie zapomnij, aby po otrzymaniu obywatelstwa których możecie następnie zmienić dziecku ubezpieczenie zdrowotne. Do tego konieczne jest świadectwo urodzenia, paszport rodziców i zaświadczenie o rejestracji dziecka w miejscu zamieszkania. Ubezpieczenie zdrowotne otrzymują w nowym organie ubezpieczenia zdrowotnego.

logo
Kategoria:
Prawo cywilne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.