Rejestrację i usunięcie z rejestru ewidencji reguluje rozporządzenie rządu nr 713. Przy wykonywaniu wyciągi byłego zięcia z mieszkania, należy wziąć pod uwagę, na jakich zasadach on był w niej zarejestrowany.
Trzeba
- – oświadczenie;
- – pełnomocnictwo;
- – orzeczenie sądu;
- – paszport.
Instrukcja
1
Jeśli twój szwagier został zarejestrowany w mieszkaniu tymczasowo, a przy tym jesteś właścicielem mieszkania, skontaktuj się osobiście w FMS z wnioskiem, na podstawie którego meldunek zostanie anulowana przed terminem.
2
W przypadku czasowej rejestracji można nawet nie zwrócić się w FMS, ponieważ meldunek zakończy się automatycznie, jak tylko miną terminy określone w oświadczeniu.
3
Twój były zięć musi zgłosić się osobiście w FMS, jeżeli był on zarejestrowany na stałe. W służbie migracyjnej wypełni oświadczenie w obecności upoważnionego pracownika, odpowiedzialnego za rejestrację i usunięcie z rejestru ewidencji, zgłosi swój paszport, w który wprowadzi znaczek o wycofaniu się z rejestracyjny rachunkowości. Również swojemu zięciowi otrzyma kartkę odjazdu, który się zgłosi, kiedy będzie zarejestrować się pod nowym adresem.
4
Jeśli twój szwagier nie może osobiście zgłosić się do FMS, ma prawo wystawić notarialnego pełnomocnictwa i zapisz go bez osobistej obecności. Najczęściej nawet tego nie wymaga, tak jak każdy obywatel może zwrócić się do FMS do nowego miejsca zamieszkania, napisać wniosek o rejestrację. Pracownicy służby migracyjnej sprawi, że żądanie o wystawienie nadal adresem.
5
W przypadku, gdy szwagier sam nie wypisuje, nie daje notarialnego pełnomocnictwa, nie znasz jego miejsce pobytu, jeśli od dawna nie mieszka w mieszkaniu, trzeba będzie zwrócić się z wnioskiem do sądu arbitrażowego i wypisywać zięcia na podstawie orzeczenia sądowego.
6
Oprócz wniosku trzeba przedstawić dowody na to, że szwagier nie mieszka, nie uczestniczy w płaceniu rachunków i jego lokalizacja jest nieznany.
7
Jako bazy dowodowej można użyć stan sąsiadów, członków rodziny. Jeśli twój szwagier skazany lub umieszczony w ośrodku psychiatrycznym, domu osób niepełnosprawnych, przedstawić kopię nakazu sądowego, zaświadczenie lekarskie.
Kategoria:
Prawo cywilne