Jak wypisać obcego człowieka z mieszkania

Właściciel приватизированной mieszkania może jak się zarejestrować w niej nikogo, tak i w każdej chwili wypisać. Jednak dla realizacji prawa do wyciągu lokatora powinien domagać się od dobrowolnego wycofania się z rejestracji, ewidencji lub, zgodnie z art. 35 kodeksu Mieszkaniowego federacji ROSYJSKIEJ, rozwiązać problem przez sąd. Inne opcje obowiązującym ustawodawstwem federacji ROSYJSKIEJ nie przewiduje.

Jak wypisać obcego człowieka z mieszkania

Trzeba

  • – paszport;
  • – dowód własności mieszkania;
  • – wyciągu z rejestru domu lub kopia finansowo-konta osobistego (najlepiej oba dokumenty);
  • – dokumenty potwierdzające fakt, że człowiek, którego chcą się wypisać, w mieszkaniu nie mieszka (jeśli dotyczy);
  • – świadkowie;
  • – pozew;
  • – dowód uiszczenia opłaty rejestracyjnej.

Instrukcja

1
Najprościej, jeśli lokator, który nie jest krewnym, sam nie sprzeciwia się usunięciu z rejestru ewidencji. W tym celu musi udać się z paszportem do biura paszportowego w miejscu zamieszkania lub przyszłego nowego meldunku. W pierwszym przypadku musi wypełnić oświadczenie o wycofaniu się z rejestracyjny rachunkowości. A w drugim – odrywany kupon do wniosku o rejestracji w miejscu zamieszkania.
2
Zwrócić się do sądu, jeśli z jakiegokolwiek powodu klient nie chce wystapic z rejestracji, ewidencji sam lub z nim nie można się skontaktować, nie wiesz, jak go znaleźć i t. p. Ponieważ potencjalny pozwany nie jest twoim krewnym, wystarczy udowodnić swoje prawo własności do lokalu i fakt zameldowania w nim osoby z zewnątrz.
3
Zbierz dokumenty potwierdzające fakt zamieszkania w mieszkaniu obcego. Aby to zrobić, wystarczy wyciąg z brownie książki (bierze w meldunkowym inżynierii usługi, ЕИРЦ, spółki zarządzającej lub FMS – w zależności od regionu) lub kopie finansowo-konta osobistego, która jest podejmowana w spółki zarządzającej lub ЕИРЦ. Można wziąć i oba dokumenty. Są one dostępne za darmo dla każdego, kto jest zameldowany w mieszkaniu, po okazaniu paszportu. W zasadzie tych dokumentów i świadectwa własności mieszkań jest mało, ale w razie potrzeby i możliwości można dostarczyć sądowi dodatkowe dokumenty, świadczące, na przykład, że człowiek w mieszkaniu nie mieszka, nie płaci za usługi komunalne itp.
4
Przygotuj w razie potrzeby, rachunki, potwierdzające płatności usług komunalnych przez ciebie lub kogoś innego z mieszkańców.
5
Porozmawiaj również, dowiedz się, kto z nich ma czas i ochotę potwierdzić w sądzie, że osoba, z którą chcesz się wypisać, nie mieszka w mieszkaniu. Optymalnie, jeśli świadków uzbiera się nie mniej niż dwa. Jest bardzo wskazane, aby nie składały się z tobą w związkach.
6
Przygotować pozew. Określone w nim, z jakiego czasu mieszka w mieszkaniu, jesteś jej właścicielem, w jakich okolicznościach do niej był zarejestrowany obcy, albo wiesz, że on tam jest napisane, przedstaw wniosek o jego eksmisję zgodnie z artykułem 35 kodeksu Mieszkaniowego federacji ROSYJSKIEJ. Twoje pragnienie, aby jego wystawienia zgodnie z prawem wystarczającą podstawę dla decyzji na swoją korzyść. Można jednak w przypadku określić dodatkowe: nie mieszka, nie płaci za usługi komunalne, nie uczestniczy w naprawie, i określić, niż możesz to potwierdzić dokumentami, zeznaniami świadków.
7
Zanieś pozew do sądu, dołączając do niego wszystkie dowody i potwierdzenie uiszczenia opłaty rejestracyjnej.
8
W dniu zgłosi do sądu i ogłosić swoje argumenty.
9
Z decyzją sądu, jeśli jest podjęta na swoją korzyść, należy skontaktować się z biura paszportowego.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli chcesz wypisać małoletniego dziecka, wymaga zezwolenia organów opieki. A jego raczej nie dadzą bez dowodów, co mu jest, gdzie się zameldować pod nowym adresem. Dlatego lepiej nie прописывайте do siebie cudzych dzieci.

logo
Kategoria:
Prawo cywilne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.