Jak wyeliminować wstecznego ciągu

Długotrwała eksploatacja pieców i kominków prowadzi do tego, że prędzej czy później zaczynają działać w górę podczas palenia. Dym zaczyna przenikać do środka przez szczeliny w murze lub drzwi, zamiast wydłużać w rurę. Zjawisko to ma nazwę „ognisty podmuch”, powodów może być całe mnóstwo.

Jak wyeliminować wstecznego ciągu

Instrukcja

1
Pierwszą rzeczą jest zrozumieć, dlaczego dzieje się ognisty podmuch i czy wymagane są dodatkowe procedury rozpalania. Wprowadź do wnętrza pieca pasek cienkiego papieru, umieszczonej na podstawie lub cienki jak gej. W kierunku jednego z tych urządzeń można zrozumieć, gdzie będzie poruszać się dym w pierwszych minutach rozpalania, gdy kominek lub piekarnik nie прогреются dokładnie.
2
Porównaj temperaturę na zewnątrz i wewnątrz domu. Jeśli powietrze na zewnątrz będzie cieplej temperatury powietrza w pomieszczeniu, można nie wątpić, piec będzie wypuszczać podczas palenia. Wyjaśnienie tego jest: ciepłe masy powietrza, które powstały nad otworem komina, stwarzają warunki do powstania ciągu wstecznego. Za pomocą zwykłego użytku domowego suszarki można rozgrzać топочное przestrzeń pieca i wyeliminować tym samym wstecznego ciągu.
3
Niski komin może stać się przyczyną pojawienia się ciągu wstecznego. Wysokość komina powinna wynosić nie mniej niż cztery i pół metra, nie poniżej kanału wentylacyjnego. Zwiększając wysokość rury, tym samym zwiększyć przyczepność. Komin powinien znajdować się powyżej kalenicy dachu, przy lokalizacji rury w pobliżu dużych obiektów i drzew drążek będzie w pełni zależeć od prędkości wiatru i jego kierunku.
4
Osady i sadza, a także półki i wystające cegły w kominie mogą utworzyć wstecznego ciągu. Im bardziej gładka powierzchnia wewnątrz komina, tym lepiej będzie drążek. Wywołaj zduna lub sami oczyścić rurę od wewnątrz i napraw problemy. W przypadku разгерметизированных szwów, umieść mieszankę i замажьте wszystkie szczeliny.
5
Ognisty podmuch może nastąpić z powodu powietrza intensywnych strumieni na drabinkowym marszu, łączącym pokój z kolumną gazową lub kominkiem z większą częścią budynku. Aby zapobiec przewróceniu poprzecznego i dymu z pieca eliminuje całkowicie projektów na schodach, nie należy otwierać okna na klatkach schodowych znajdujących się powyżej poziomu paleniska.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.