Jak otworzyć zamek ригельный

Utrata klucza od ригельного zamku nie będzie problemem, jeśli masz struna lub gruba żyłka, śrubokręt. Zamek można otworzyć nawet bez wytrychów, ригельные zaparcia nie odznaczają się dużą niezawodnością przed włamaniem. Żyłki lub zagiętej w postaci pętli tnącym należy podnieść rygiel i pociągnąć do siebie. Za pomocą śrubokręta, włożonej między drzwiami i stadem, można stworzyć optymalne napięcie, które nie pozwoli ригелям ponownie zamknąć.

Jak otworzyć zamek ригельный

Trzeba

  • – wkrętak;
  • – struna;
  • – żyłka;
  • – ołówek;
  • – młotek.

Instrukcja

1
Otworzyć ригельный zamek bez rodzinnego klucza naprawdę, przy tym nie musiał wezwać ślusarza i uciekać się do radykalnych środków – лому lub болгарке. Urządzenie zamku ригельного typu najprostsze, składają się z rygli – jednego lub kilku. Dlatego, otwierając zamek bez klucza, należy starać się „złapać” rygiel blokujący. Na początek należy „pokonywać” drzwi za pomocą śrubokręta, trzeba ją włożyć w szczelinę między drzwiami ścierną i stadem, wtedy już otwarty rygiel nie wróci na miejsce z powodu napięcia.
2
Z żyłki lub struny, na przykład, gitarowej, trzeba tworzyć pętlę. Wygodne otwieranie ригельные zamki, jeśli mają uchwyty z obu stron. Pętlę trzeba włożyć w dziurkę od klucza, owinąć ją wokół uchwyt i pociągnąć do siebie, naśladując ruch ригельного klucza.
3
Ригельные zamki, niezależnie od liczby elementów blokujących, mają podobną konstrukcję, dlatego są one tak łatwe otwieranie bez kluczy. Jednak za pomocą linki lub łańcucha, można poradzi sobie tylko z zaworem ригельным odcięciem. Jeśli konstrukcja jest prosta, warto użyć ołówka lub różdżkę z miękkich gatunków drewna. Najpierw ołówek należy ostrożnie włożyć do studni, czyli używać go zamiast klucza.
4
Na ołówkiem trzeba wbić młotkiem, aby dokładnie wszedł w rowek. Idealnie, jeśli różdżka lub ołówka wykonane są z miękkich gatunków drewna – lipy, orzechów i innych, wtedy ząbki rygli dokładnie отпечатаются w materiale i zamek otworzy się sam sobą. Urządzenie odcinające zrobi żądaną rowki na drzewie. Jeśli drewno jest twarde, można wstępnie moczyć ołówek lub różdżkę w wodzie.
Należy zwrócić uwagę
Otwierając zamek, nie należy wstrząsać. Pożytku z tego będzie mało, a to uszkodzić urządzenie odcinające można będzie łatwo. Jeśli już jeden z rygli zepsuł, łatwiej będzie wbić zamek, wykorzystując złom żelazny pręt. Śruby, którymi jest przymocowany zamek, znajduje się na zewnątrz? Dobrze, zatem można je odkręcić i zdjąć zamek.

logo
Article Categories:
Systemy bezpieczeństwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *