Jak otworzyć zamek bębenkowy, w 2017 roku

Utrata klucza od drzwi – problem jest poważny, ale rozwiązać go jest możliwe na własną rękę, jeśli masz kilka najprostszych narzędzi. Otwórz standardowy zamek bębenkowy, można, nie łamiąc drzwi. Do tego jest skuteczny sposób.

Jak otworzyć zamek bębenkowy

Trzeba

  • – szczypce;
  • – młotek;
  • – шлицевая śrubokręt.

Instrukcja

1
Podnieś klucz, podobny do twojego. W produkcji zamków cylindrycznych, szczególnie niskiej klasy, tradycyjnie korzystają z ograniczoną serię kodów. Jeśli znaleźć odpowiedni klucz nie działa lub nie można otworzyć zamek, rozwalić cały mechanizm, aby uzyskać dostęp do mieszkania. Wariant z отмычками odbędzie się pod warunkiem, że masz umiejętności obchodzenia się z nimi i wyłącznie zręczne palce.
2
Ostrym stroną młotka zastosować serię ciosów na drzwiowego zamku, celując dokładnie w mechanizm, że znajduje się pod dziurkę od klucza. Zamek bębenkowy, łatwo ulega zniszczeniu od tych manipulacji, a drzwi pozostaną nienaruszone. Punktowymi uderzeniami złamać cylindrowy mechanizm. Najczęściej do zamków cylindrycznych typu „serce” wykonane są z miękkich materiałów, takich jak mosiądz, więc problemów nie będzie. Teraz wyjąć mechanizm, najłatwiej jest to zrobić za pomocą szczypiec.
3
Wkrętaka włożyć w odpowiedni otwór w zamku. Obróć ją w kierunku, w który otwiera urządzenie odcinające, naśladując ruchy obrotowe kluczem. Trzeba złapać za ząbki zamka. Obrotów powinno być tyle, na ile jesteś zamknięty zamek bębenkowy. Staraj się działać ostrożnie i dokładnie – i wszystko się uda!
Należy zwrócić uwagę
Istnieje podobny sposób otwierania zamka cylindrycznego. Technologia prac jest taki sam, tylko zamiast rozbić mechanizm, należy go wywiercić. Zestaw narzędzi pozostanie ten sam, trzeba tylko wiertło do usuwania dodatków zamka drzwiowego.

Porada
Rozbijając mechanizm, spróbuj zrobić ciosy łatwo, bez wysiłku. Wtedy drzwi nie повредится, i odłamki od zamka cylindrycznego nie będą odlecieć w strony, krzywdząc ciebie. Najlepiej otworzyć zamek bez klucza, trzymając się jedną ręką za klamkę.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.