Jak się zarejestrować klucz w domofon

Każdy klucz ma swój indywidualny kod, który został przyszyte na etapie jego produkcji. W przypadku utraty musi zmierzyć się z problemem zapisu (programowania) kluczy. Takie usługi świadczy firma montażu i produkcji domofonów.

Jak się zarejestrować klucz w domofon

Trzeba

  • – aparaty telefoniczne;
  • – domofon;
  • – klucze;
  • – numer telefonu firmy.

Instrukcja

1
Skontaktuj się z firmą, której można zaufać. W pierwszym kroku należy dodać klucz elektroniczny do domofonu w pamięć, to należy zrobić po tym, jak zostanie przeprowadzone programowanie numerów abonenckich urządzeń. W ten sposób zamek będzie reagować wyłącznie na „swój” klucz, który został wcześniej zapisany w pamięci urządzenia. Dzięki procedurze programowania kluczy można zwiększyć stopień bezpieczeństwa drzwi, tym samym zapobiegając dostęp osób nieupoważnionych do klatki schodowej.
2
Zazwyczaj, elektroniczne klucze do domofonu należy zaprogramować w trakcie montażu urządzenia na klatce schodowej. Ponadto, w miarę potrzeby, aby wpisać do pamięci domofonu nowe wpisy kluczy. Po ich programowania wpisać w pamięć również ustawienia zamku. Na tym etapie należy ustawić czas włączania, elektromechaniczny zabudowy lub odłączeniu elektromagnesu.
3
Jeśli mamy do czynienia z różnymi rodzajami zamków, wartość ta może się znacznie różnić – od kilku sekund do полуминуты. Przetestuj klucz do domofonu: urządzenie musi reagować na określony klucz i nie reagować w przypadku kontaktu z innym rodzajem klucza.
Należy zwrócić uwagę
Pamiętaj, to jest tylko ogólny opis najbardziej popularnych funkcji, które można dostosować w trakcie nagrywania klucza. Dokładna lista konfigurowalnych cech systemu będzie się różnić w zależności od modelu i marki domofonu.

Porada
Jeśli jeden numer został przypisany do dwóch rurek, w takim przypadku dźwięk będzie odtwarzany jednocześnie w dwóch mieszkaniach. Niemniej jednak, w takiej sytuacji dobra słyszalność nie jest gwarantowana. Przyczyną tego jest mała wzmocnienie systemu lub z tymi, które były spowodowane równoległym włączeniem. Należy również wziąć pod uwagę, że przy dwóch jednocześnie wykonanych rurkach nie działa funkcja zdalnego otwierania zamka drzwiowego.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.