Jak wydrukować arkusz z dwóch stron

Gdy tekst znajduje się z obu stron arkusza, chodzi o druku dwustronnego. Taka metoda drukowania ma swoje różnice, wymaga od użytkownika określonych czynności i zastosowanie odpowiednich ustawień. Ustawienia drukowania mogą być ustawiane podczas uzyskiwania dostępu do drukarki, a rozmieszczenie tekstu na stronie jest w edytorze tekstu.

Jak wydrukować arkusz z dwóch stron

Instrukcja

1
Można wyróżnić dwie opcje druku dwustronnego. Pierwszy jest najprostszy. Otwórz dokument w edytorze tekstu, na przykład w programie Microsoft Office Word. W menu „Plik” wybierz polecenie „Drukuj”. Jeśli masz zainstalowana jest nowa wersja programu, kliknij przycisk pakietu Office w lewym górnym rogu okna i wybierz opcję „Drukuj” w menu kontekstowym.
2
W oknie dialogowym „Drukuj” ustaw znacznik w grupie „Drukarka” w polu „drukowanie Dwustronne” i potwierdzić swoje działania. Należy zapoznać się z instrukcją, która pojawi się po zliczeniu obiekty w dokumencie stron. Poczekaj, aż zostaną wydrukowane wszystkie strony nieparzyste, wtedy odwróć arkusze tyłem – wydrukowane zostaną brakujące strony parzyste.
3
To samo można zrobić w inny sposób: otwórz okno dialogowe „Drukuj”, w grupie „Włącz” za pomocą rozwijanego menu należy wybrać opcję „strony” w polu „Wydrukować”. Po tym, jak strony zostaną wydrukowane, rozłożyć je w taki sposób, aby pierwsza strona na wierzchu (dalej – trzecia, piąta, siódma). Umieść strony w podajniku drukarki czystą stroną do góry, a następnie w polu „Wydrukować” wartość „Parzystych”.
4
Jeśli prawe i lewe pole w dokumencie nie były równe, w opisanych powyżej sposobów na nieparzystej stronie będzie więcej prawe pole, a na parzystego będzie mniej. To może być niewygodne podczas брошюровке dokumentu. Aby to naprawić, należy ustawić odpowiednie opcje w samym edytorze.
5
Otwórz zakładkę „Układ strony” i znajdź sekcję „Ustawienia strony”. Kliknij przycisk strzałki znajdujący się pod miniaturką „Pola” i wybierz z rozwijanej listy opcję „Lusterka”. Dokument zmieni swój wygląd: na nieparzystych będzie więcej lewe pole, a na stronach parzystych – prawe. Po tym dokument można wydrukować w dowolnym z opisanych powyżej sposobów.
6
Można również samodzielnie określić rozmiar pola i oprawę. Do tego w tej samej sekcji kliknij na przycisk „Pola” i wybierz opcję „pola Niestandardowe”. W wyświetlonym oknie dialogowym wprowadź żądany rozmiar pól i oprawy na karcie „Pola” w tej samej grupie, a następnie kliknij na przycisk OK, aby zmiany zostały wprowadzone.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *