Jak wyczyścić srebrne łyżki

Srebrny źle znosi kontakt z tlenem – od tego jest ciemno. Aby go wyczyścić, można skontaktować się warsztaty złotnicze. Lub skorzystać z ludowymi metodami czyszczenia, które można wykorzystać w warunkach domowych.

Jak wyczyścić srebrne łyżki

Trzeba

  • – płyn do czyszczenia biżuterii;
  • – amoniak;
  • – tytoniowy popiół;
  • – sok z cytryny;
  • – kwas cytrynowy;
  • – soda oczyszczona;
  • – ziemniaczana wywar;
  • – pasta do zębów.

Instrukcja

1
W biżuterii i gospodarczych sklepach sprzedawane są specjalne środki do pielęgnacji wyrobów ze srebra. Wystarczy przetrzeć jej srebrne łyżeczki. Za pomocą tego płynu można usunąć jak srebra i srebrne ozdoby.
2
Wyczyścić srebro można za pomocą amoniaku. Aby to zrobić, wystarczy na jedną godzinę zanurzyć srebrną łyżeczkę w roztworze alkoholu (proporcje wody i alkoholu – 1:10). Jeśli nie ma czasu czekać, weź chusteczkę i zamocz ją w wodzie z płynem i dokładnie czyścić produkt do usuwania plam. Amoniakiem nie można czyścić srebro z чернением.
3
Umieść srebra w misce z wodą i dodać do niej tytoniowy popiół, gotować, po czym wytrzeć urządzenia do sucha. Można wymieszać popiół z sokiem z cytryny i natrzeć zaciemnione urządzenia.
4
Kwas cytrynowy jest również bardzo dobra pozwala na czyszczenie srebrne przedmioty. Połóż łyżkę w jej roztworze na kilka minut, i będzie znowu zachwyci was swoim blaskiem.
5
Z pomocą zastosowania zwykłej sody oczyszczonej, można wyczyścić srebrne przedmioty, które nie mają wiele wzorów. Weź wilgotną ściereczkę i za pomocą sody oczyszczonej, przecierać produktu, aż do zniknięcia plamy. Można również użyć roztworu sody. Około 30 g sody i wlać 100 g wody. W roztworze umieścić srebrne wyroby na kilka godzin. Dla lepszego efektu można roztwór z srebrnymi przedmiotami doprowadzić do wrzenia.
6
Zrób roztwór krem z kamienia nazębnego i na kilka minut włożyć do niego wyroby z wybrednego metalu, a następnie wytrzeć do sucha.
7
Przywrócić blask srebrnych wskaźników pomoże ziemniaczana wywar. Umieść w nim srebrne łyżeczki na 10 minut i będą jak nowe.
8
Srebrne łyżki dobrze отчищаются za pomocą pasty do zębów. Nałożyć na miękką szmatkę pastę i wyczyść produktu.
Należy zwrócić uwagę
Mechaniczne rodzaj czyszczenia srebra można stosować tylko wtedy, gdy produkt ma próbę 625 i wyżej, bo to może pogorszyć widok srebrnych przyrządów.

Porada
Prawidłowe przechowywanie srebrnych przedmiotów zapewni piękny wygląd twojego srebra długo. Dlatego po wakacjach srebra dokładnie umyć, a następnie dokładnie osuszyć za pomocą ręczników.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.