Jak wyczyścić laser w dvd

Jeśli twój odtwarzacz DVD zaczął źle działać lub przestał odczytywać z dysku – możliwe, że została zablokowana głowica lasera soczewki. Zanim zadzwonisz do warsztatu, spróbuj wyczyścić ją samodzielnie.

Jak wyczyścić laser w dvd

Trzeba

  • – oczyszczający dvd-rom;
  • – specjalny płyn do czyszczenia;
  • – aerozolowy puszki ze sprężonym powietrzem;
  • – waciki;
  • – alkohol etylowy;
  • – woda.

Instrukcja

1
Przeczytaj instrukcję obsługi urządzenia i sprawdź, czy możliwe jest użycie specjalnego środka do czyszczenia dysku. Wybierz, jakie traktowanie, suchej lub wilgotnej, będziesz używać podczas czyszczenia głowicy. Jeśli wilgotnej – potrzebny specjalny płyn czyszczący, który w ilości dwóch krople nanosi się na płytę.
2
Włóż płyta czyszcząca strzałką do przodu odtwarzacz lub napęd w komputerze. Czas pracy będzie równa długości odtwarzania specjalnie записного na dysk utwór. Taki dysk można kupić w specjalistycznym sklepie, занимающемся sprzedażą sprzętu agd.
3
Zdmuchnąć kurz z powierzchni soczewki za pomocą specjalnego sprayu puszki ze sprężonym oczyszczonym powietrzem. Cienka plastikowa rurka, отходящая od głowicy sprayu, pozwala skierować strumień powietrza w odpowiednie miejsce.
4
Aby wyczyścić laser, skieruj telefon na soczewkę i „wieje wiatr” w ciągu dwóch-trzech sekund. Takie zasobniki są sprzedawane w specjalistycznych sklepach, ich cena jest niska, podczas gdy brakuje ich na długo. Jeśli spróbujesz usunąć kurz zwykłej szczoteczki – jest mało prawdopodobne, że to będzie działać na 100%.
5
Oczyścić powierzchnię soczewki watą higienicznej różdżki, im cieńsza będzie – tym lepiej. Można producenta samodzielnie, biorąc zapałkę, остругав ją i намотав na jej końcówka trochę waty. Najważniejsze – to nie zarysować powierzchni pryzmatu i starać się, aby wewnątrz urządzenia nie ma waty.
6
Kilka zgrabnych ruchów wytrzeć pryzmat. Następnie zbierz laser z powrotem, poprawnie wyrównując ryzyko. Jeśli zanieczyszczenie bardzo silne, skorzystaj z rozcieńczonym wodą, etanolem, w stosunku 1:1.
7
Nie należy silnych uderzeń – tak można skasować specjalny świetlna warstwa, znajdująca się na powierzchni soczewki i uszkodzić jej mechanizm.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli po przeprowadzeniu powyższych operacji odtwarzacz dvd nadal nie działa, najprawdopodobniej głowica laserowa nie podlega regeneracji, czy usterka leży gdzie indziej.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.